بوشهر – امام جمعه آبدان گفت: در آمارها نباید دستکاری صورت گیرد و همه مسئولان باید صادقانه با مردم سخن بگویند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌ نژاد در خطبه های امروز نماز جمعه آبدان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مسئولان سرشماری، اظهار داشت: مردم برای اینکه تصمیم‌گیری‌ها درست باشد هم در طرح شرکت کنند و هم اطلاعات دقیق به مامورین دهند.

وی اضافه کرد: کشور در آمار عقب است و مسئولان در برخی موارد آگاه نیستند؛ اختلاف در مراکز آماری بلایی برای جامعه و بی اعتمادی مردم می شود و دستکاری در آمار گناه است.

امام جمعه آبدان ادامه داد: رئیس جمهور صحبت‌هایی می‌کند و مراکز آماری برای توجیه آن، آمارها را تغییر می‌دهند؛ با مردم با صداقت حرف بزنید، آمارها نباید دستکاری شود. مرکز آمار رشد اقتصادی را یک جور اعلام می‌کند ولی مرکز پژوهش های مجلس طوری دیگر.

وی با اشاره به جمعه ۲۶ شهریور سالروز کشتار فلسطینیان در اردوگاه‌های صبرا و شتیلا توسط اسراییل، افزود: زنان و کودکانی مظلومانه و فجیع کشته شدند، زنده سوزی، تجاوز به زنان، کودکان را به دیوار کوبید از جمله جنایات آنها است.

حمیدی‌نژاد بیان کرد: عربستان با اسرائیل دست می‌دهند و دوست می‌شود، افرادی در کشور می‌گویند با عربستان دوست شوید، چرا ما باید با این دشمنان خدا دوست شویم؟ چرا مسئولان جواب یاوه‌گویی‌های سعودی را نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه یکی از سنت هایی که امامان تاکید دارند اطعام در روز غدیر است، اضافه کرد: روز جشن بزرگ که همه باید آن را گرامی بداریم و مهمتر از آن دانستن فلسفه روز غدیر است.

امام جمعه آبدان گفت: غدیر روزی است که الگوی حکومت اسلامی را تعیین فرمود. اگر مسلمانان به حرف پیامبر گوش می‌دادند دنیای ما بهشت می شد و استکبار جرئت ظلم به مسلمانان را نداشت. غدیر عید همه مسلمانان است.

وی با گرامیداشت ۳۱ شهریور آغاز هفته دفاع مقدس، ادامه داد: در سال ۵۹ رژیم بعث عراق حمله همه جانبه را به ایران آغاز کرد؛ انقلابی که تازه پاگرفته، حتی برخی دولتی‌ها هم منافق هستند.

حمیدی‌نژاد افزود: دشمن با پشتیبانی همه کشورها حمله کرد و می خواستند طی یک هفته انقلاب را ساقط کنند اما هشت سال نتوانستند یک وجب را بگیرند و این معجزه الهی و عنایت امام زمان و بحق بودن ولی فقیه است.

وی اظهار داشت: برخی که فرمانده کل قوا بودند و مردم را به جبهه فرا می خواندند امروز می گویند ایران نیاز به نیروی نظامی ندارد. این حرفی که این افراد می زنند ابلهانه است.

امام جمعه آبدان خاطرنشان کرد: نفوذ دشمن و برجام و خود تحریمی،‌ نیروهای نظامی را خودمان تحریم کنیم یکی دیگر از مسائل جدید است که می خواهند مقابل انقلاب بایستند. امام و ملت به همه دشمنان داخلی و خارجی تو دهنی خواهد زد.