اراک – پیکر رستم‌علی خاوری، جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس با حضور جمع گسترده ای از مردم و مسئولان در اراک تشییع و در آرامستان این شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش پرس شیعه؛ پیکر رستمعلی خاوری که در زمان جنگ تحمیلی از پاکستان به ایران مهاجرت کرده و در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافته بود، روز جمعه در اراک تشییع و در قطعه اصحاب الشهدای آرامستان این شهر به خاک سپرده شد.

علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس، در مراسم تشییع این جانباز دوران دفاع مقدس گفت: رستمعلی خاوری در دوران دفاع مقدس یک از فعال ترین و شجاع ترین رزمندگان بود که در همان اوایل جنگ تحمیلی در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی حاضر شد.

وی افزود: این جانباز دوران دفاع مقدس در گردان های علی بن ابیطالب(ع) و امام حسین(ع) حضور داشت و طی این دوران بر اثر استنشاق گازهای شیمیایی به مقام جانبازی و ایثارگری رسید.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطرنشان ساخت: یاد و خاطره شیرینی از این جانبار دفاع مقدس در اذهان رزمندگان استان مرکزی که در آن زمان در جبهه حضور داشتند باقی مانده است و در حقیقت قطعا دم مسیحایی امام خمینی(ره) بود که شیفتگان راه حق را به دفاع از انقلاب و نظام اسلامی ترغیب کرد.

کریمی گفت: امروز نیز ما باید در جبهه حق و مقاومت در برابر ظلم و استکبار بایستیم و مردم ما باید ایثار چنین افرادی را پاس بدارند و ادامه دهنده راه این ایثارگران و همرزمان شهید و جانباز آنها باشند.

گفتنی است رستم علی خاوری پس از پایان جنگ به اراک بازگشت و در این شهر به زندگی خود ادامه داد تا اینکه در آستانه ۸۰ سالگی به علت بیماری به دیار باقی شتافت.

آیین ختم رستم علی خاوری عصر روز جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در مسجد الزهرا (س) اراک برگزار می شود.