کرمان – امام جمعه موقت کرمان از برگزاری جشن روایت آفتاب در کرمان خبر داد و گفت: واقعه غدیر خم در این ایام بازسازی می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی عرب پور ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با تبریک دهه امامت و ولایت اظهار کرد: باید رعایت تقوا و اصول دین در جامعه مدنظر قرار گیرد و قرآن هم همگان را به رعایت تقوا فرا خوانده است.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری باشکوه جشن عید غدیر افزود: این واقعه هرگز قابل انکار نیست و خطبه های پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در کتاب ها ثبت شده است.

حجت الاسلام عرب پور از تلاش دشمنان برای پاک و کمرنگ کردن واقعه غدیر از ذهن ها خبر داد و تصریح کرد: این واقعه در کتب مختلف ثبت شده و اسنادی فراوانی در این خصوص موجود است.

وی با اشاره به اینکه این واقعه قابل طرح در مجامع علمی است، افزود: در حقیقت واقعه غدیر خم می تواند محور وحدت مسلمانان باشد.

حجت الاسلام عرب پور از برگزاری جشن روایت آفتاب در دهه امامت و ولایت خبر داد و بیان کرد: این جشن به مدت هشت شب در مصلی امام علی (ع) برپا می شود.

وی از بازسازی واقعه غدیر توسط سپاه ثارالله خبر داد و افزود: امیدواریم شاهد حضور پرشور جوانان در این آیین باشیم.

امام جمعه موقت کرمان همچنین به رشادت های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: امنیت و آسایش کنونی کشور را مدیون رزمندگانی هستیم که شجاعانه و با اعتقادی راسخ در برابر دشمن ایستادند و پیروزی و کامیابی را نصیب ایران اسلامی کردند.

وی بر لزوم ادامه راه شهدا تاکید و تصریح کرد: رمز موفقیت ایران اسلامی در برابر دشمن وحدت، مقاومت و ایستادگی بود.