کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه در سیاست خارجی منفعلانه عمل می شود، گفت: معاهده FTAF به عنوان قرار داد مخفیانه نفتی منعقد شده و امنیت کشور را زیر سوال می برد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان کرج با اشاره به ولادت امام هادی(ع)، اظهار کرد: نشر معارف دین، حفظ مبانی شیعه، مبارزه با ظلم و ستم و طاغوت از وظایف امامان معصوم بود و امام هادی(ع) در همین راستا هر فرصتی که می یافت، مشروعیت حاکمان عباسی را زیر سوال می برد.

وی بزرگترین آثار وجودی امام هادی(ع) را زیارت جامعه کبیره دانست و گفت: این زیارت یک دوره امام شناسی در حد اعلا است که صفات امامان در آن ذکر شده و توصیه می شود با دقت مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه به اشاره به ۱۸ ذی الحجه روز عید غدیر خم، گفت: غدیر غم مسئله مهمی است و عامل وحدت میان جامعه اسلامی محسوب می شود اما دشمن به گونه ای عمل کرده که عامل تفرقه باشد.

فضای شهرها غدیری شود

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه ولایت تنها مربوط به شیعه نیست اما به سبب اینکه از ابتدا بر روی ولایت و عید غدیر کار نشده سبب تفرقه میان شیعه و سنی شده است، گفت: در این حدیث ۱۲۰ هزار نفر شاهد وجود دارد در حالی که در بسیاری از کتب سنی، چیزی از این واقعه آورده نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه اگر به موضوع غدیر و ولایت به درستی پرداخته شود جوامع اسلامی در یک مسیر حرکت خواهند کرد، گفت: خطبه غدیر مسئله ولایت و امامت را بیان می کند و لازم است این خطبه به فرزندان آموزش داده شود اما کوتاهی هایی در این زمینه دیده می شود.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه دستگاه ها و هیئت های مذهبی باید به این مسئله مهم و اطعام دادن در این روز بپردازند، افزود: باید فضای شهر غدیری شود و هرکس به هر مقدار که می تواند باید تلاش کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ۳۰ کشور با عراق متحد شدند که ایران را شکست دهند در حالی که با سد محکمی از انسان های از خود گذشته مواجه شدند.

تعبیر رهبر معظم انقلاب از جنگ تحمیلی

وی تاکید کرد: دشمنان می خواستند سه روزه ایران را بگیرند اما با شجاعت و شهادت طلبی ملت ایران بدون برخورداری مردم از هیچ گونه وسیله دفاعی، ۳۰ روز در خرمشهر زمین گیر شدند.

نماینده‌ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه این روحیه باید امروز مورد توجه قرار گرفته و از آن استفاده شود، اضافه کرد: در آن زمان ایران سیم خاردار را از کشورهای خارجی وارد می کرد اما اکنون با بهره مندی از روحیه انقلابی موشک های دور بُرد می سازند.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای داخلی و خارجی به دست آمده توسط ایران اسلامی باید بازگو شود، گفت: به گفته رهبری جنگ گنجی است که باید استخراج شود و اکنون زمان پرداختن به این موضوع است.

امام جمعه کرج تصریح کرد: روحیه ای که اکنون در سوریه، بحرین، عراق و سایر کشورهای اسلامی حاکم است به سبب عزت و اقتداری است که در هشت سال دفاع مقدس در ایران شاهد بودند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه ۳۰ سال است آمریکا برای حمله به ایران رجزخوانی می کند، گفت: آمریکا از ترس زمین گیر شدن و خوفی که از روزهای دفاع مقدس به یاد دارد، اقدامی انجام نمی دهد.

هدف برجام اقتصادی بود

وی خاطرنشان کرد: کشورهای استکباری و در راس آن آمریکا و اسرائیل اگر گوشه چشمی به ایران اسلامی داشته باشد، بداند که این کشور گورستان آن ها خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا تنها رجز می خواند و اگر سر سوزنی احتمال پیروزی بر ایران را داشت از حمله به این کشور دریغ نمی کرد، یادآور شد: برخی می گویند با برجام سایه جنگ را از کشور برداشتیم در حالی که چنین نیست و نباید مسیر برجام منحرف شود، چراکه هدف برجام اقتصادی بود.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه ما در کشوری که دور تا دور آن آتش است، ابراهیم وار زندگی می کنیم، بیان کرد: افرادی که این حرف را می زنند به درستی به مسائل توجه ندارند، امنیت ما با چنین صحبت هایی مورد تهدید قرار گیرد.

خطیب جمعه کرج در ادامه ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، به سرشماری نفوس و مسکن اشاره کرد و گفت: در دیدار مسئولان ستاد برگزاری سرشماری نفوس و مسکن با مقام معظم رهبری، ایشان ارائه آمار غلط را به منزله گناه کبیره تعبیر کردند چراکه مرجع برنامه ریزی برای کشور بوده و خط فقر و تمامی مسایل خرد و کلان کشور بر اساس همین آمار محاسبه می شود.

عمل منفعلانه در سیاست خارجی کشور

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه امام جمعه جایگاه جناحی ندارد و بر اساس مسئولیت خود عمل می کند، که وظیفه آن تبیین کننده احکام الهی نظام، قرآن است، افزود: کار امام جمعه تنها نصیحت نیست.

وی با تاکید بر اینکه از باب نصیحت می گوییم، در بحث فرهنگ معاهدان و مسئله داران با نظام را در دستگاه های فرهنگی مورد تشویق قرار دادید، گفت: در بحث اقتصاد نیز اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار نگرفته و اقدام خاصی را در این زمینه شاهد نبودیم.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه در سیاست خارجی منفعلانه عمل می شود و ما در این راستا سکوت نمی کنیم و از بیان حقیقت خسته نخواهیم شد، بیان کرد: امنیت ملی، مسائل کلان و مهم کشور مورد توجه است و در همین راستا FTAF به عنوان قرار داد مخفیانه نفتی منعقد شده به ضرر کشور است و امنیت کشور را زیر سوال می برد.

وی تاکید کرد: مسئولان دولت باید پاسخ مناسبی در برابر این مسئله بدهند.