یزد ـ امام جمعه ابر کوه گفت: غدیر امروز به اقیانوسی بیکران و زلال برای سیراب کردن بشریت تبدیل شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های این هفته نمازجمعه ابرکوه با گرامیداشت عید سعید غدیر خم اظهار داشت: غدیر از کنار یک برکه آغاز شد و با رشد و بالندگی در ادوار تاریخ، عظمت آن به جایی رسید که به لطف خدا امروز تبدیل به اقیانوسی بیکران و عظیم شده تا جامعه بشرییت از زلال آن سیراب و سرزنده شود.

وی افزود: متأسفانه دست سیاه دسیسه و تحریف با تحریف غدیر موفق شد خشت دیوار سعادت جامعه اسلامی را کج بگذارد و نسلهای مختلف امت اسلامی را از درک حقایق دینی محروم کند و این مشکل انشالله تنها توسط حجت بر حق خداوند یعنی مهدی آل محمد (عج) حل می شود.

حسینی ابراز داشت: امروز به لطف خدا ایجاب می کند ایران اسلامی که پرچمدار اسلام ناب و راستین و منادی عزت امت اسلامی است، تبیین کننده این حقیقت باشد که غدیر از علی (ع) و نه علی (ع) از غدیر است.

امام جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هفته دفاع مقدس زمینه ساز تفکر جوانان در مورد دلایل حضور و دفاع جانانه مردم ایران و به خصوص جوانان از حریم ایران اسلامی است، اظهار داشت: طرح براندازی نظام اسلامی از شروع جنگ تحمیلی آغاز شده و با شکل های مختلف ادامه پیدا کرده است و دشمن با همان هدف براندازی می خواهد جوانان عزیزمان را استحاله کند تا خار سر راه او نباشند.

وی افزود: پیام بزرگداشت هفته دفاع مقدس این است که انقلاب مخصوص نسل های ابتدای انقلاب و بزرگترها نیست بلکه شما جوانان هستید که امروزه پرچمدار انقلاب و مبارزه با دشمنان خدا در عرصه های جهانی هستید.

حسینی ادامه داد: کسانی هم که فکر می کنند پایان عمرشان پایان عمر انقلاب است و تغییر موضع می دهند باید بدانند که این جوانان میراث‌داران غیور دوران دفاع مقدس هستند و اگر روزی لازم باشد نشان می دهند که همچون نسل قبل خود، بلکه غیرتمندانه تر در میدان حضور پیدا می کنند و از انقلاب خسته نمی شوند.