دامغان – امام جمعه دامغان با محکومیت جنایات آل سعود در منطقه و ضمن گرامیداشت سالروز فاجعه منا، گفت: جنایات شجره خبیثه آل سعود مانند وقایع حج سال گذشته، هرگز فراموش نخواهد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان در خطبه های نماز جمعه این هفته دامغان به میزبانی مصلای امام خمینی(ره) با بیان اینکه شاهزادگان سعودی در حج سال گذشته جنایاتی را رقم زدند که برای همیشه تاریخ ثبت شد، ابراز داشت: از مجامع بین المللی می خواهیم آل سعود را به پای میز محاکمه بکشانند تا این رژیم و کسانی که در رقم زدن جنایات فاجعه منا دست داشتند، را محاکمه کنند.

وی با بیان اینکه در دو دهه گذشته ۱۵ هزار مسلمان در حج شهید شده است، افزود: رژیم آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد و اداره خانه خدا در موسم حج باید به دست کشورهای مسلمان مدیریت شود.

نهج البلاغه سند پرافتخار تشیع

خطیب جمعه دامغان در ادامه صحبت های خود و با اشاره به فرارسیدن عید سعید غدیر، گفت: نهج البلاغه امیرالمومنین علی(ع) سند پر افتخار شیعه است که در سه بخش شامل خطبه ها، کلمات، حکمت ها و در نهایت نامه های آن حضرت گرد آوری شده تا با بهره گیری از اندرز های آن، ادامه دهنده راه ولایت باشیم و این قرار داشتن در خط و راه ولایت، رسالتی بر دوش ما و پیروان واقعی آن امام همام است.

حسینیان با بیان اینکه باید حبّ امام علی(ع) را در جامعه زنده نگه داریم، ابراز داشت: آن حضرت مخزن علم و دانش هستند و از تعالیم ایشان می توان در زندگی بشری برای ادامه دادن راه سعادت، بهره جست.

وی افزود: سخنان علی(ع) امروز سرشار از پیام برای سعادت بشری است لذا عشق به آن حضرت و سلاله پاک امامت را می بایست به فرزندانمان از کودکی منتقل سازیم.

۷۰درصد پسته دامغان صادر شود

امام جمعه دامغان در ادامه و با اشاره به برگزاری جشنواره پسته دامغان، گفت: محصول تولیدی در دامغان از مرغوب ترین و با کیفیت ترین پسته های کشور است که به نظر می رسد با همراهی و همکاری بهره برداران و مسئولان می توان ۷۰ درصد آن را صادر کرد.

حسینیان همچنین درباره کیفیت برگزاری جشنواره نیز، توضیح داد: برگزاری جشنواره ملی پسته هزینه نیست، بلکه یک سرمایه گذاری محسوب می شود و به دلیل فقدان اعتبارات دولتی در اجرای آن، بهترین فرصت در راستای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و شناساندن ظرفیت های دامغان محسوب می شود.

وی افزود: باید تلاش کرد تا با آموزش کشاورزان و ارتقای سطح کشت در کنار صنایع تبدیلی ارزش افزوده پسته را افزایش داد تا این محصول بهتر از گذشته با کیفیت و مرغوبیت بالا در سطح بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.