بجنورد – امام‌جمعه بجنورد بابیان اینکه دوران هشت سال دفاع مقدس پشتوانه انقلاب اسلامی است، گفت: نخست باید در زمینهٔ موشک مجهز باشیم و سپس مذاکره در سایه موشک انجام بگیرد.

به گزارش پرس شیعه؛حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌ های نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز بجنورد که در محل مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار کرد: اقتدار نیروهای مسلح یکی از واجبات نظام اسلامی است، بنابراین هرروز باید مقتدرتر و مجهزتر در صحنه‌های گوناگون حاضر شویم.

حجت‌الاسلام یعقوبی بابیان اینکه قدرت در میدان سیاست پشتوانه محکمی برای پیشرفت برنامه‌ها است، تصریح کرد: اگر در موضوع برجام قدرت نظامی وجود نداشت، تحت هیچ شرایطی نمی‌توانستیم به برجام دست پیدا کنیم، بنابراین مذاکره باید در سایه موشک انجام شود.

وی تأکید کرد: کسانی که می‌گویند هزینه ساخت تجهیزات نظامی و موشک‌ها را صرف اقتصاد کنیم، این افراد اگر عالم هستند که وای به حالشان و اگر خائن جای آنان در جهنم است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه نگاه‌های منحرف به‌سوی نیروهای مسلح به معنای گرا دادن به داعش و دشمنان است اظهار کرد: پولی هایی که برای ابزار، سلاح و تجهیزات هزینه می‌شود در جهت اقتدار ایران اسلامی است و ما امروز به نیروهای مسلح کشورمان افتخار می‌کنیم.

حجت‌الاسلام یعقوبی بابیان اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم، گفت: مردم ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس، وفاداری خود را به اثبات رساندند و بسیاری از ارزش‌های دینی در این دوران به منصه ظهور رسید و ما دوستان و دشمنان خود را شناختیم.

خطیب نماز جمعه بجنورد با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران با خون شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم تثبیت شد و تداوم پیدا می‌کند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با دفاع مقدس عمق پیدا کرد و ریشه‌دار شد.

وی عنوان کرد: یادمان نرود مردان دلاوری در جبهه‌های جنگ حضور پیدا کردند و جبهه دشمن را شکست دادند و امروز نیز سردار قاسم سلیمانی از میراث آن دوران گران‌بها است که دشمنان از او ترس دارد.

امام‌جمعه بجنورد با تأکید بر اینکه ارزش‌ها، آثار و افتخارات دفاع مقدس باید بماند و به نسل جوان منتقل شود، گفت: امروز ایران از لحاظ دفاعی کشور مقتدری است چراکه توانسته موشک دو هزار برد بسازد و قلب تل‌آویو را نشانه بگیرد.

حجت‌الاسلام یعقوبی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به واقعه غدیر، اظهار کرد: غدیر یک حادثه سیاسی حزبی نیست، بلکه از متن اسلام و دین به وجود آمده و متمم بعثت و ادامه‌دهنده رسالت است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی تأکید کرد: شیطان‌های عالم و پیر انگلیس، آمریکا و مرتجعین منطقه می‌خواهند از شیعه و سنی سوءاستفاده کنند، بنابراین باید در این زمینه هوشیار بود، چراکه شیعه و سنی در تاریخ اسلام یکی بودند و در انتها هم یکی خواهند شد.

وی تأکید کرد: نباید از کنار واقعه غدیر، این جریان مهم قرآنی و دینی بی‌تفاوت عبور کنیم بلکه باید این عید را بزرگ بشماریم به‌طوری‌که درب خانه‌ها و مغازه‌ها و خیابان‌های شهر، نشان‌دهنده آمدن غدیر باشد.

حجت‌الاسلام یعقوبی بابیان اینکه غدیر در بین شیعه غریب است و در رابطه بافرهنگ غدیر کم‌لطفی انجام‌گرفته است، اظهار کرد: باید غبار غربت از چهره غدیر زدوده شود، چراکه غدیر خم عید انسانیت، رشد، کمال و عید قرب الی الله است و باید بیشتر در جامعه بازگو شود.

وی افزود: در همین راستا روز سه‌شنبه مصادف با ۱۸ ذی‌الحجه و روز عید غدیر خم، برنامه‌ای در استان تدارک دیده‌شده است که در مرکز استان از محل میدان شهید بهشتی به سمت پارک شهر پیاده‌روی و تجمع برگزار و این عید بزرگ را گرامی می‌داریم.

امام‌جمعه بجنورد همچنین اشاره‌ای نیز به سینمایش حریم و حرم داشت که به مدت ۱۰ شب به مناسبت عید غدیر برگزار می‌شود و از مردم مرکز استان دعوت کرد تا همراه فرزندان خود در این برنامه شرکت و فرزندان خود را بافرهنگ غدیر آشنا کنند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به نامه امیرالمؤمنین با مالک اشتر، متذکر شد: منیت و خودخواهی بت است، بنابراین مدیری که مسئولیت انجام کاری را بر دوش دارد، قبل از هر عملی باید خود و نفسش را مدیریت و تدبیر کند تا بتواند در جامعه دینی مدیر موفقی شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود در خصوص روز پاسداشت ادبیات و زبان فارسی گفت: در کشور فارسی‌زبان ایران اسلامی، بعضی‌ها با هوای غرب تنفس و در سخنان و نامه‌های خود از کلمات بیگانه استفاده می‌کنند.

وی نسبت به استفاده از اسامی بیگانه در نام‌گذاری‌ها ابراز تأسف کرد و نسبت به حک شدن کلمات لاتین بر روی لباس‌های جوانان که بدون دانستن معانی این کلمات از لباس‌ها استفاده می‌شود تذکر داد و خواستار ترویج بیش‌ازپیش فرهنگ و زبان فارسی در بین مردم و به‌خصوص در مکاتبات و مکالمات مدیران شد