بیرجند- امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه دشمن در انتخابات پیش رو به دنبال فتنه جدید است، گفت: باید مولفه های وحدت بخشی و ولایت مداری را احیاء کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی رضایی در خطبه‌ های نماز جمعه با اشاره به عملکرد خوب نیروهای نظامی و بسیجیان، اظهار کرد: امروز امنیت نظام را مرهون رشادت های نیروهای مسلح هستیم.

وی با اشاره به اینکه از باید زبان فارسی را احیا کنیم، افزود: متاسفانه در تولیدات داخلی از زبان بیگانه استفاده می‌شود و ما را از زبان فارسی غافل کرده است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه امنیت کشور در گرو جان فشانی های نیروهای نظامی است، گفت: بنا بر دستور قرآن کریم همه مردم همواره باید قوی و آماده باشند.

وی با اشاره به حاشیه سازی در رابطه با سردار نظام، تصریح کرد: سردار سلیمانی خود را سرباز جامعه اسلامی معرفی کرده است و خواستار بی اعتنایی مردم به حاشیه سازی از سوی برخی افراد شده است.

رضایی با بیان اینکه سیاه نمایی و سفید نمایی بیش از اندازه برخی مشکلات به صلاح نیست، اظهار داشت: با توجه به اینکه عده‌ای به دنبال سو استفاده از فضای انتخاباتی جامعه هستند باید مولفه های وحدت را بیش از پیش افزایش و احیاءکنیم.

دشمن به دنبال ایجاد فتنه در انتخابات است

وی عنوان کرد: دشمن در انتخابات ۹۶ به دنبال به جان هم انداختن گروه های سیاسی و فتنه جدیدی است.

وی با تاکید بر توجه به فضاسازی اجتماعی، دو قطبی سازی و تهدیدات دشمن، تصریح کرد: دشمن شناسی باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه باید قدر ولایت امام علی (ع) را دانست، بیان کرد: سادات باید به پیروی از امام علی (ع) و پیامبر اکرم (ص) دستگیر مستندان باشند و ولایی عمل کنند.

وی با اشاره به گسترش صله رحم و ایجاد برادری بین مردم اظهار کرد: همه باید در جهت توسعه جامعه و اقتصاد تلاش کنیم.

رضایی با بیان اینکه گسترش گناه و توجه به مادیات دنیوی شکست جامعه اسلامی را در پی دارد، افزود: باید با آینده نگری درست جامعه را به سمت توسعه پیش ببریم.

وی با اشاره به انتشار بزرگ نمایی ایران قبل از اسلام در برخی از سایت‌های مجازی، اظهار داشت: جامعه اسلامی اگر عظمتی یافته است به دلیل مجاهدت‌های بعد از اسلام بوده است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه عمل نکردن به قرآن موجب بی اعتنایی و توهین عده‌ای به آن شده است، گفت: شهادت در راه خداوند متعال شهامت می‌خواهد.

وی با اشاره به اینکه دنیای امروز دنیای اطلاعات و آگاهی شده است، بیان کرد: پیشرفت تکنولوژی در جامعه امروز دنیا را شفاف کرده و نمی‌گذارد هیچ کاری مخفی بماند.

رضایی با بیان اینکه در جامعه‌ای که به سمت آگاهی در حال حرکت است باید قوی بود، افزود: متاسفانه ۶۰ درصد خانواده‌های اسلامی بی سواد هستند در حالی که این رقم در مسیحیت به ۲۲ درصد رسیده است.