سنندج – امام جمعه موقت سنندج ضمن تاکید بر حمایت از نیازمندان، گفت: حمایت از افراد نیازمند یکی از مسائل مهم و مورد تاکید ما در آموزه های دینی و اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا سید احسن حسینی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: کمک به افراد نیازمند در هر شرایطی لازم و ضروری است و همه ما به عنوان مسلمان باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت کمک به افراد نیازمند در جامعه، بیان کرد: بسیاری از خانواده های بدون سرپرست و نیازمند جامعه ما در آستانه شروع سال تحصیلی محتاج کمک های مادی و معنوی افراد توانگر هستند.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در سراسر کشور، عنوان کرد: لازم است در این ایام به خانواده های نیازمند کمک کنیم تا فرزندان آنان نیز بتوانند از نعمت تحصیل و دانش برخوردار باشند.

وی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان و مدیران، هم اکنون هشت هزار دانش آموز و دو هزار دانشجوی نیازمند کردستانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند که کار بسیار با ارزشی است و لازم است قدردان تلاشهای بی دریغ این نهاد باشیم.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه مهر و تبریک به دانش آموزان و معلمان بیان کرد: نقش تعلیم و آموزش در زندگی و آینده فرزندان بسیار مهم و اساسی است و علم آموزی آنها چراغ راه برای نسلهای آینده خواهد بود.

وی بر لزوم فرهنگ سازی در راستای ارزش نهادهن به مقام و منزلت معلم در جامعه ما، بیان کرد: ما باید قدر معلمان و فرهنگیان دلسوز را بدانیم و برای آنان ارزش و احترام قائل باشیم و فرزندانمان معلمان را الگوی خودشان قرار دهند.

ماموستا حسینی در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه سنندج تحقیر فقرا را کاری بسیار ناپسند برشمرد و افزود: از سنت پیامبر(ص) و آیات خداوند پیروی کنید و هرگز انسان های فقیر و نیازمند مادی را تحقیر نکنید.

وی خواستار تکریم افراد نیازمند شد و افزود: در آموزه های دینی ما بارها بر تکریم و احترام گذاشتن به افراد نیازمند تاکید شده است و همه ما موظف به اجرایی کردن این آموزه های دینی و اسلامی هستیم.