اهواز ـ امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه پیروزی ما در دفاع مقدس مرهون ولایت پذیری بود، گفت: اکنون نیز به اصل ولایت پذیری نیاز داریم و از جهت دیگر، روحیه شهادت طلبی نیز باید حفظ شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز با بیان اینکه خوزستان مهم ترین استان در دوران دفاع مقدس بوده است، اظهار کرد: کار اصلی جنگ در هشت سال بر دوش مردم بود و حضور مردم پیروزی های بسیاری را به ارمغان آورد. در دفاع مقدس تحقق وعده های الهی را به مراتب شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: ماهیت جنگ اختلافات مرزی نبود بلکه انقلابی در ایران پیروز شد. به طور طبیعی کشورهای دیگر این انقلاب را الگو قرار می دادند و این امر برای استکبار جهانی بسیار سنگین بود.

امام جمعه موقت اهواز افزود: دشمنان برای براندازی انقلاب مردمی اسلامی، توطئه های بسیاری آغاز کردند اما تاثیرگذار نبود و به همین جهت جنگ را آغاز کردند.

آمریکای امروز همان آمریکای ۲۸ مرداد است

آیت الله حسن زاده تصریح کرد: اکنون و پس از جنگ، استکبار تغییر نکرده است. آمریکا همان آمریکای کودتای ۲۸ مرداد و آمریکایی است که در دفاع مقدس از دشمن بعثی حمایت کامل کرده بود، در همین راستا لازم است که آمادگی نظامی همیشه وجود داشته باشد.

به گفته وی، از سوی دیگر حفظ وحدت و یکپارچگی در نظام مهم و تاثیرگذار است تفرقه بین مردم و اقوام و مسئولان آرزوی دشمن است و برای دشمن فرقی ندارد که دولت از کدام جناح باشد.

آیت الله حسن زاده با بیان اینکه پیروزی ما در دفاع مقدس مرهون ولایت پذیری بود، گفت: اکنون نیز به اصل ولایت پذیری نیاز داریم و از جهت دیگر، روحیه شهادت طلبی نیز باید حفظ شود. این به معنای جنگ طلبی نیست بلکه روحیه ایثار و فداکاری است که باید در همه عرصه ها وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه خطبه ها با اشاره به فرارسیدن واقعه غدیرخم عنوان کرد: جشن های عید غدیر باید همراه با معرفت افزایی و بیان فضائل و ارزش های اهل بیت(ع) باشد. در جشن ها باید مراقبت هایی وجود داشته باشد که معصیتی رخ ندهد و موسیقی حرام استفاده نشود.

وی با اشاره به زندگی ساده ائمه و امیرالمومنین افزود: نبود تبعیض، برقراری عدالت کامل، بی اعتنایی به ارزش های دنیایی و توجه به مردم و محرومین از جمله مواردی است که مسئولان باید آن را مورد الگوی خود قرار داده و در این زمینه تلاش کنند.

امام جمعه موقت اهواز اضافه کرد: روحیه ایثار و فداکاری در بین مردم وجود دارد و مسئولان باید این روحیه را حفظ کنند.

حقوق های نامتعارف در تقابل با روحیه ایثار است

آیت الله حسن زاده با بیان اینکه حقوق های نامتعارف به شدت در تقابل با روحیه ایثار و فداکاری است، گفت: وظیفه مسئولان این است که خوزستان را از وضعیت کنونی خارج کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به قرار گرفتن در آستانه سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: دستگاه های اجرایی در استان همچون نفت، فولاد، نیشکر، پتروشیمی ها و آب و برق باید خود را مدیون آموزش و پرورش بدانند.

آیت الله حسن زاده با اشاره به اینکه رتبه آموزش و پرورش خوزستان در کشور پایین است تصریح کرد: اگر هر کدام از دستگاه های اجرایی سهم خود را به آموزش و پرورش پرداخت کند، تحولی در آموزش و پرورش استان رخ خواهد داد.

امام جمعه موقت اهواز در پایان به برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن اشاره کرد و گفت: ارائه آمار دروغ یکی از گناهان کبیره است و ارتباطی به این دولت و آن دولت ندارد و در هر دولت که باشد، گناهی کبیره است. اگر آماری دروغ است، همان بهتر است که از سوی مسئولان ارائه نشود.