بوشهر – امام جمعه گناوه گفت: عید غدیر روز اخوت و برادری است و غدیر یک فکر و یک ایده است و تا جهان باقی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه گناوه به بیان واقعه غدیر پرداخت و چگونگی شکل گیری این واقعه را تشریح کرد و اظهار داشت: غدیر یک فکر و یک ایده است و تا جهان باقی است نباید بگذاریم امیرالمومنین مانند زمان حیاتشان ناشناخته بمانند.

وی در خطبه دوم نماز با اشاره به دیدار این هفته رهبری با مسئولین ستاد سرشماری نفوس و مسکن گفت: سرشماری از داده‌های اصلی کشور است و مخصوصا برای مدیرانی که در صدد تصمیم‌گیری صیح هستند اگر یک آمار نادرست باشد مسلما خطا در تصمیم‌گیری‌ها افزایش یافته و زمینه بی‌توجهی و مشکلات و تشدید معضلات فراهم می شود.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار به نکاتی اشاره کردند و اولین نکته ای که ایشان به آن اشاره کردند درخواست از مردم همه عزیز ایران بود که فرمودند «باید به طور جدی در این طرح مهم شرکت کنند».

وی افزود: به فرموده رهبری، «کشور از لحاظ آمارگیری عقب است ولی برخی از مسئولان از آمار بخش‌های خود مطلع نیستند».

امام جمعه گناوه افزود: مقام معظم رهبری در مورد تحقق اقتصاد مقاومتی و لازمه اقتصاد مقاومتی فرمودند« وجود آمار و اطلاعات دقیق از وضعیت تولید داخل و بنگاه های تولیدی و نیازهای آنها است که این‌ها می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند».

وی اضافه کرد: مردم در طرح سرشماری نفوس و مسکن همکاری کنند و از طریق اینترنت یا حضور ماموران درب منازل آمار دقیق ارائه کنند چرا که آینده هر کشور براساس آمار و اطلاعات دقیق است و امیدواریم مردم شریف در این مورد همکاری لازم را کنند.

رکنی حسینی با اشاره به فرارسیدن عید غدیر در این هفته گفت: ما در این هفته دو مهمان عزیز حضرت آیت الله حسینی بوشهری و حچت الاسلام راشد یزدی را در شهر داریم و جشن های متعدد در شهر برپا خواهد شد.

وی افزود: روز غدیر روز بسیار مبارک و میمونی است و یکی از مستحبات آن اطعام دادن و صله رحم است، روزه گرفتن و برائت از دشمنان ولایت و دعای ندبه و… از اعمال این روز است و روز اخوت و برادری است.

وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی برای همه ما است تا با ازخودگذشتگی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس آشنا شویم و فرهنگ شهادت و ایثارگری را در جامعه ترویج کنیم امیدواریم بتوانیم در هفته دفاع مقدس تمام دستاوردهای دفاع مقدس را به نسل جوانمان منتقل کنیم.

امام جمعه گناوه با اشاره به آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس با تبریک به همه مربیان، معلمان و دانش‌آموزان اظهار داشت: امیدواریم که پدران و مادران بیشتر احساس مسئولیت کنند و ارتباط خود را با خانه دوم فرزندانشان که همان مدرسه است حفظ کنند.

وی افزود: امروز دشمن درصدد این است که اعتقادات و باورهای دینی فرزندان ما را بگیرد و دشمن تا خانه‌ها رسوخ کرده و هم وظیفه مربیان و معلمان و هم والدین معین است چون معلمی شغل انیباست؛ اول باید فرزندانمان را با اعتقادات دینی آشنا کنیم.

وی در پایان سخنان خود قهرمانی سجاد نیک پرست در مسلبقات پاراالمپیک و کسب مدال نقره را تبریک گفت و افزود: شهرستان ما ظرفیت‌های و استعدادهای فراوانی از این جوانان دارد و لازم است که مسئولین از این استعدادها و ظرفیت‌ها حمایت و پشتیبانی کنند و امدواریم بتوانیم این جوانان را برای انقلاب و نظام حفظ کنیم.