زاهدان – نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: آمار باید منطبق بر اقتصاددانش بنیان و اقتصادمقاومتی باشد زیرا اگر همه درهای دنیا باز شود باز هم راه رستگاری کشور از اقتصادمقاومتی می گذرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاهدان ضمن یادآوری واقعه غدیر اظهار داشت: واقعه غدیر با محوریت مهمترین فرد جامعه بشری یعنی نبی مکرم اسلام اتفاق افتاد که قطعا باتوجه به نحوه، مکان و زمان وقوع آن می توانیم به اهمیت و تاریخ ساز بودن آن پی ببریم.

وی افزود: آنچه مهم است برداشتی است که باید از این واقعه نصیب بشریت شود زیرا هر واقعه ای که در جامعه اتفاق می افتد باید پس از آن به سمت فرهنگ متناسب با آن حرکت کنیم.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: حوادثی چون بعثت، غدیر و کربلا برای برداشت بشریت است و باید از آن درس گرفت و هر حادثه ای برای خودش نتیجه ای دارد در نتیجه دهه ولایت دهه تفکر و تعقل است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت جنوب شرق کشور اظهار داشت: حوادثی همچون انقلاب اسلامی ایران در واقع در ادامه این اتفاقات عظیم شکل گرفته است که آثار و فرهنگ سازی برای کل جهان داشت و معادلات جهان را مبتنی بر ارزش های دینی بنا نهاد.

آیت الله سلیمانی با اشاره به شروع طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ افزود : طرح سرشماری از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا معیار داشته های یک ملت است.

وی گفت : اهمیت سرشماری در این است که جهت برنامه ریزی در همه عرصه ها باید آمار و اطلاعات و داده ها و یافته های حقیقی باشند زیرا برای برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نیاز به آمار صحیح می باشد.

وی با اشاره به دیدار مسئولان ستاد سرشماری نفوس و مسکن با رهبر معظم انقلاب افزود: ایشان نکات بسیار مهمی را در این دیدار مورد اشاره قرار دادند به راستی آمار پایه اصلی در خصوص منابع کشور است و برای اینکه تصمیم گیری ها درست و کارآمد باشد آحاد مردم عزیز باید در این طرح شرکت کنند و آمار و اطلاعات دقیق و درست ارائه کنند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اختلاف در آمارها بلایی بزرگ است مثل تورم، اشتغال و رشد اقتصادی که اختلاف آمار قطعا باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیری می شود.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: کشور ما از لحاظ آماری عقب افتاده است هر کشوری برای برنامه ریزی باید استعداد و ثروت نهفته و بالقوه خود را شناسایی کند و آمار باید منطبق بر اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی باشد زیرا اگر همه در های دنیا به روی ما باز شود بازهم راه رستگاری کشور از اقتصاد مقاومتی می گذرد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان با انتقاد از نحوه سرشماری سال ۹۰ گفت : امیدواریم در سرشماری سال ۹۵ با دقت در آمار آنچه واقعیت است ارائه گردد تا بر اثر آمار دقیق زیرساخت، عمران و سرمایه گذاری صورت بگیرد.

آیت الله سلیمانی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به شروع طرح ملی مقابله با قاچاق کالا گفت : اداره کل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان این طرح را از اول مهر به اجرا می گذارد تا با عرضه کالاهای قاچاق مقابله شود.

وی افزود : باید هزینه قاچاق بالا برود و این کار ارزشمندی است که توسط تعزیرات حکومتی انجام می شود