دزفول ـ امام جمعه دزفول گفت: همه اقشار مردم و مسئولان موظف هستند سال تحصیلی جدید را آن چنان که شایسته است آغاز کنند تا روح علم و تحصیل در کالبد جامعه دمیده شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول از هفته دفاع مقدس به عنوان سرمایه عزت و استقلال کشور یاد کرد و افزود: نباید از خطر و تهدید دشمن غافل ماند و روحیه سازماندهی و آمادگی دفاعی همیشه باید در جامعه حفظ شود .

وی اظهار کرد: برنامه های هفته دفاع مقدس باید با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود و در این زمینه مسئولان و مردم نباید از هیچ تلاشی فروگذار باشند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: افرادی که خواسته یا ناخواسته در داخل کشور حرفهایی به زبان می آورند باید بدانند یا جاهل هستند و مصلحت کشور را نمی دانند و یا اینکه با دشمن سر وسری دارند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی در بخش دیگری از خطبه ها فرارسیدن سال تحصیلی جدید را تبریک گفت و اضافه کرد: آغاز سال تحصیلی باید نمادی از تلاش و کوشش علمی و فرهنگی این ملت بزرگ باشد که می تواند روند پیشرفت کشور را سرعت بخشد.

وی عنوان کرد: همه اقشار مردم و مسئولان موظف هستند سال تحصیلی جدید را آن چنان که شایسته است آغاز کنند تا روح علم و تحصیل در کالبد جامعه دمیده شود زیرا اگر آموزش و پرورش قوی داشته باشیم و بتوانیم آنها را هدایت کنیم به پیشرفت کشور خواهیم رسید.

حجت الاسلام قاضی دزفولی همچنین با بیان اینکه استکبار و هم پیمانانش برای عملی کردن نقشه هایشان به ترور روی آوردند، تصریح کرد: بحران سوریه باید با تدبیر سیاسی حل شود و راه حل نظامی گزینه مناسب حل این بحران نیست. هر چه قدرت تروریست ها بیشتر شود بیشتر دامن غرب را می گیرند و نمی توانند از تروریست ها استفاده ابزاری کنند.

امام جمعه دزفول در ادامه، فرارسیدن ۱۸ ذی الحجه عید سعید غدیر خم را تبریک گفت و عنوان کرد:عید غدیر روز اتمام نعمت و اکمال دین است. باید غدیر را از نو شناخت و و اجازه نداد غدیر در بین مسلمانان به فراموشی سپرده شود.

وی همچنین کسب ۲ مدال نقره و طلا از سوی دو ورزشکار دزفولی در مسابقات پارا المپیک را تبریک گفت و اضافه کرد: کسب این دو مدال ارزشمند از سوی «علیرضا قلعه ناصری» و «غلامرضا رحیمی» باعث افتخار شهرستان است