رشت – امام جمعه موقت رشت با تأکید بر ضرورت ارائه آمار صحیح درباره بیکاری و سایر حوزه ها گفت: متأسفانه برخی از مسئولان به ارائه آمار غلط می پردازند که این امر باعث ناامیدی مردم از نظام می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیع ‌زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت اظهار کرد: حسد آفت خوبی ها است و ریشه ایمان را می سوزاند.

وی با بیان اینکه غبطه خوردن با حسادت تفاوت دارد افزود: غبطه خوردن حتی در ائمه وجود داشته و غبطه خوردن برخلاف حسادت، باعث پیشرفت و ترقی شخص می شود.

امام جمعه موقت رشت همچنین به تکبر ورزیدن به عنوان یکی دیگر از آفت های دین اشاره کرد و گفت: همانطور که خداوند به صراحت در قرآن فرموده، شخص متکبر مورد غضب است.

حجت الاسلام و المسلمین شفیع زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوم مهرماه، زمان آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن اظهار کرد: ارائه آمار غلط به مردم باعث ایجاد نا امیدی در جامعه شده و مردم را از دولت و نظام مأیوس می کند.

وی تأکید کرد: مردم باید به مأموران سرشماری آمار درست ارائه دهند و مسئولان نیز بعد از سرشماری نسبت به نشر آمار صحیح اهتمام داشته باشند.

امام جمعه موقت رشت همچنین با اشاره به تأخیر در افتتاح پروژه راه آهن قزوین- رشت که قول افتتاح آن در دولت گذشته به مردم داده شده بود تصریح کرد: با بررسی شرایط به نظر می رسد قول مسئولان فعلی برای افتتاح این پروژه تا پایان سال جاری نیز محقق نمی شود.

حجت الاسلام و المسلمین شفیع زاده خاطرنشان کرد: ارائه آمار غلط در زمینه بیکاری و سایر حوزه ها عملی ناپسند بوده و مسئولان باید بدانند که مردم شرایط و وضعیت کشور را درک کرده و به آمارهای غلط در حوزه های مختلف بها نمی دهند.

وی در ادامه به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اگرچه جنگ تحمیلی خسارات زیادی بر جای گذاشت و ۲۵۰ هزار نفر از جوانان کشور در این جنگ به شهادت رسیدند اما برکات این دوره نیز کاملا مشهود است.

امام جمعه موقت رشت بریدن دست های استکبار جهانی از کشور و منابع آن را یکی از مهمترین برکات انقلاب و جنگ تحمیلی دانست و تصریح کرد: در تمام جنگ هایی که تا قبل از این در کشور رخ داده بود، بخش هایی از خاک ایران به تاراج رفته بود و دفاع مقدس تنها نبردی بود که در آن حتی یک وجب از خاک کشور جدا نشد.

حجت الاسلام و المسلمین شفیع زاده در ادامه سخنان خود به اظهار نظر یکی از مسئولان بلند پایه کشور در خصوص نیاز داشتن کشور به توان دفاعی اشاره و اظهار کرد: قدرت دفاعی لازمه ادامه حیات هر کشوری بوده و حتی افراد بی سواد هم می دانند که کشور بدون توان دفاعی قابل نفوذ و از هم گسیختگی است.

وی ادامه داد: در حالی که کشور ما ورزانه توسط دشمنان خود رصد شده و میزان دفاعی آن به انحا مختلف بررسی می شود، برخی در داخل کشور اقدام به خودزنی کرده و درباره عدم ضرورت داشتن توان دفاعی اظهار نظر می کنند.

امام جمعه موقت رشت همچنین به فرا رسیدن ماه محرم اشاره کرد و گفت: ماه محرم ماه احیای امر به معروف و نهی از منکر است و همه در برابر این فرضه الهی مسئول هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین شفیع زاده در ادامه با تأکید بر تبعیت مردم از نمایندگان ولی فقیه یادآور شد: تبعیت از نمایندگان ولی فقیه وظیفه همگان بوده و هرکس در گیلان از این امر سرپیچی کند، باید کنار گذاشته شود.