یزد ـ امام جمعه بهمن ابرکوه گفت: کسانی که از بی نیازی کشور به نیروی نظامی سخن می‌گویند باید اطلاعات خود در مورد توان نظامی کشورهای دیگر را به روز کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ ‌حجت الاسلام رضا علیزاده در خطبه های امروز نمازجمعه بخش بهمن ابرکوه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: باید دلاوری های کسانی را که با تلاش های مجاهدانه خود دشمنان را در هدف از بین بردن انقلاب اسلامی ناکام کردند، گرامی داشت.

وی با بیان اینکه برخی به دلیل به روز نبودن اطلاعات خود در مورد توان نظامی برخی کشورها، پیشرفت آنها را به دلیل هزینه نکردن در این زمینه ها می دانند و این الگو را برای کشور تجویز می کنند، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون در پی از بین بردن ایران و نظام اسلامی بوده اند و به صراحت نیز به این مسئله اذعان کرده اند.

علیزاده گفت: به حکم خداوند حتی اگر دشمنان نیز ما را تهدید نمی کردند باید برای دفاع از کشور خود توان نظامی را افزایش بدهیم و این در حالی است که آنها به صورت شفاف نقشه های خود برای از بین بردن ایران اسلامی را علنی کرده اند.

خطیب جمعه بخش بهمن ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت عید غدیرخم گفت: روز عید غدیر روز تجدید عهد و میثاق با ولایت است و پیروی از ولایت باید پایه و اساس کار مردم و مسئولان باشد.

وی افزود: جامعه اسلامی هر جا از ولایت جدا شده ضربه خورده و هرگاه همراه و پشتیبان ولایت بوده آسیبی ندیده است و امروز آینه تمام نمای ولایت خدا، ولایت رسول خدا و ولایت اهل بیت و ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری و طبق نص و تصریح روایات و تأکید علمای بزرگ، ولایت فقیه همان ولایت رسول الله (ص) است.

علیزاده در بحث تقوا نیز اظهار داشت: تقوا به معنای گناه نکردن و دهن کجی نکردن به دین است و یک مصداق از دهن کجی به دین، بی بند باری در عروسی ها و استفاده از آلات لهوی و حرام، مختلط بودن زن و مرد، حضور مردان و خود داماد در جمع خواهران آرایش کرده و نیمه عریان و اذیت و آزار مردم با ایجاد سر و صدا در نیمه های شب است.

وی افزود: اینها همه مصداق بی تقوایی است و انسان متقی و خداترس این اعمال را انجام نمی دهد و این که بگوییم عروسی یک شب است توجیه ندارد و حرام خدا را حلال نمی کند.