اصفهان – امام جمعه اصفهان از مردم خواست با مشارکت در طرح سرشماری، آمار صحیح به ماموران آمار ارائه کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر اصفهان، با اشاره به طرح سرشماری که در آینده آغاز خواهد شد، اظهار داشت: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور مردم باید در این طرح مشارکت داشته باشند و با توجه به اینکه این آمار مبنای تصمیم گیری در کشور خواهد شد، مردم آمار صحیح ارائه دهند.

وی به مسئله تغییر آمار از یک دولت تا دولت دیگر که از سوی رهبر معظم انقلاب نیز مطرح شده است، اشاره و تصریح داشت: آمار درست باید از سوی گروهی ارائه شود که وابستگی به دولت و سازمان خاصی نداشته باشد چراکه آمار در همه تصمیمات کشور نقش اصلی ایفا می کند.

امام جمعه اصفهان در بخش دیگری از سخنان به روز عید غدیر و مسئله اهمیت به ولایت امیر المومنین (ع) اشاره کرد و گفت: عید غدیر خم مهمترین مناسبت در سال است و باید به همه دنیا ثابت کنیم که در چنین روزی دین خداوند کامل شد.

وی ادامه داد: زیارت غدیریه، یکی از مهمترین کتب در شناخت حضرت علی (ع) به شمار می رود که عظمت آن از زیارت جامعه کبیره نیز بیشتر است اما باید برای شناخت امام هادی (ع) که در این ماه ولادتشان قرار گرفته نیز به زیارت جامعه کبیره رجوع کنیم.

آیت الله طباطبائی نژاد به ولادت امام هادی و امامت ایشان در خردسالی اشاره کرد و افزود: هیچ کس ازجمله اهل سنت نیز نمی‌توانند به امامت ایشان در کودکی خرده بگیرند چراکه همانطور که حضرت عیسی (ع) در گهواره به نبوت رسید، امکان امامت در سنین کودکی نیز وجود داشت.

وی به سیره حضرت علی (ع) در زمان امامت و حکومت داری نیز اشاره داشت و گفت: امام همواره لباس وصله دار می پوشید و آن را راهی برای فرونشاندن کبر و غرور می دانست.

امام جمعه اصفهان با توصیه کارگزاران حکومت به تواضع در برابر مردم، تصریح کرد: برخی وقتی به منصبی می رسند در صدداند تا بار زندگی خود را در مدتی که قدرت دارند، ببندند و دیگر به مردم توجهی ندارند.