خمین- امام جمعه خمین گفت: ترویج ارزش‌های دینی و اخلاقی در جامعه، اصولی ترین روش برای مبارزه با تبلیغات سوء و هجمه فرهنگی دشمن است که این موضوع به ویژه در فضاهای آموزشی باید مدنظر قرار گیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت ااسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر خمین در مصلای این شهر اظهار داشت: امروز دشمن تلاش دارد ارزش های دینی و اخلاقی را در جامعه اسلامی کمرنگ کند تا به اهداف مورد نظر خود دست یابد.

وی افزود: خانواده ها به ویژه در آستانه سال تحصیلی جدید باید نسبت به فرزندان و نوجوانان خود حساسیت و توجه بیشتری نشان دهند و از قرار گرفتن نسل جوان در معرض تبلیغات سوء بیگانگان جلوگیری کنند.

امام جمعه خمین بیان کرد: در این راستا می طلبد ارتباط و تعامل مناسبی میان مراکز آموزشی با والدین دانش آموزان برقرار شود تا علاوه بر آموزش علمی، مدارس بیش از پیش به پایگاه آموزش های اخلاقی و تربیتی نیز تبدیل شوند.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار داشت: رشادت های دلیمردان ایران اسلامی در دفاع مقدس سبب شده که امروز هیچ کشوری به خود اجازه ندهد به خاک کشورمان تجاوز کند و این عزت و اقتدار را مدیون شهدا و ایثارگران هستیم.

وی با اشاره به ضرورت تقویت جریان مقاومت در منطقه خاطرنشان ساخت: باید جریان مقاومت در منطقه خاورمیانه در مقابل زورگویان و تجاوزگران تقویت شود تا استکبار جهانی دریابد که نمی تواند به مسلمانان ظلم کند و مسلمانان در جبهه حق، با تمام توان در مقابل جبهه باطل خواهند ایستاد.