یزد – امام جمعه موقت بافق با تببین عید غدیر خم گفت: ولایت مانند یک ستون حکومت اسلامی را حفظ کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد رضا حقیقت در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان بافق با تبریک عید امامت و ولایت به تشریح فلسفه امامت و نقش آن در جامعه اسلام پرداخت.

وی با بیان اینکه فلسفه غدیر خم اثبات ولایت فقیه است و در کتب الهی نیز به این موضوع اشاره شده است، اظهار کرد: هدایت جامعه نیز برای تکامل و بالندگی فلسفه امامت است.

امام جمعه موقت بافق به تحلیل موضوع امات و ولایت و نبوت پرداخت و افزود: امامت ضمن راهنمایی بشریت در اسلام وظیفه خطیر هدایت تشریحی و تکمیلی را نیز به عهده دارد.

وی ادامه داد: بنابراین می توان گفت که هدف امامت فراتر از نبوت چرا که این دو در زمینه هدایت متفاوتند.

خطیب جمعه بافق در بخش دیگری از خطبه های خود با تبریک میلاد با سعادت امام هادی (ع) به تشریح سیره زندگانی آن حضرت پرداخت و گفت: آنچه که در زیارت جامعه کبیره به جای مانده است یادگار آن امام همام است و ما باید آن را الگویی برای تعالی و پیشرفت بدانیم.

حجت الاسلام حقیقت در بخش دیگری از خطبه های خود با یاداوری کشتار فلسطینی ها به دست یهودیان غاصب افزود: عهد شکنی و کشتار در خون و یهود نهفته و به نوعی یک پدیده ذاتی در یهودیان است.

حقیقت در ادامه با اشاره به جنایات یهودیان در اردوگاه صبرا و شتیلا بیان داشت: نقش آمریکای جنایت کار در این ظلم نیز به روشنی دیده می شود و هر کجا اقدام جنایتکارانه و کشتار مسلمانان باشد نشان از مدیریت آمریکا و اسرائیل غاصب است.