نماینده پارلمان کویت گفت: ما در صحن سازمان ملل متحد هم با فشارها و تنگناهایی از سوی عربستان سعودی رو به رو هستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ «عبدالحمید دشتی» روز جمعه در گفت وگو با شبکه خبری المیادین افزود: شخصی در اعتراض به مصاحبه من ادعا کرد؛ مصاحبه ای که دشتی در اینجا انجام می دهد، فاقد مجوز است.
وی همچنین با اشاره به عوامل و پیامدهای ناشی از حکم صادره علیه خود توسط قوه قضائیه کویت، گفت: دخالت عربستان منجر به دخالت برخی افراد تصمیم گیرنده حتی در سالن سازمان ملل نیز شده است.
دشتی خاطرنشان کرد: احکامی که قوه قضائیه کویت علیه او صادر کرده، بی اساس و غیر قانونی و صرفاً برای راضی کردن عربستان به عنوان شاکی وی بوده است.
وی افزود: صدور این گونه احکام، از سوی مجامع بین المللی محکوم است.
این نماینده شیعه پارلمان کویت، با بیان اینکه قصد توهین به قوه قضائیه کشورش را ندارد، ابراز امیدواری کرد که در صدور حکم علیه خود به ویژه حکم غیابی، عدالت رعایت شود.
دشتی در عین حال گفت: متأسفانه این موضوع در باره من در ارتباط با موضوع بحرین رعایت نشد.
وی از سوی دیگر با اشاره به مشکل تروریسم، مصوبه کنگره آمریکا علیه عربستان سعودی در خصوص حملات ۱۱ سپتامیر۲۰۰۱ را بیانگر دست داشتن این کشور در این حوادث دانست.
نماینده پارلمان کویت همچنین به شکایت دولت بحرین علیه خود اشاره کرد و گفت: نخست وزیر بحرین در سفری به کویت از کشور خارج نشد؛ مگر بعد از لغو مصونیت پارلمانی من.
مجلس الامه کویت چند ماه پیش مصونیت پارلمانی عبدالحمید دشتی را به اتهاماتی از جمله توهین با قوه قضائیه کویت در ارتباط با شبکه تروریستی مورد ادعای رابطه با ایران و حزب الله و نیز توهین به عربستان و بحرین لغو کرد.
دادگاه کیفری کویت نیز ماه جولای گذشته با صدور حکم بدوی، دشتی را به اتهام توهین به عربستان و تخریب روابط کویت با این کشور و نیز کشتار مردم یمن و سرکوب انقلاب بحرین به طور غیابی به ۱۶ سال زندان محکوم کرد.