مشهد ـ سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: ۲۴۰ واحد اقامتی با ظرفیت ۱۱۰ هزار نفر میزبان زائران پیاده در ایام شهادت امام رضا(ع) است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حسین رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به منظور ارائه خدمات بهتر به زائران پیاده ایام شهادت امام رضا(ع) در روزها پایانی ماه صفر تعداد ۲۴۰ واحد اقامتی با ظرفیت ۱۱۰ هزار نفر برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از این تعداد ۱۸۰ باب مدرسه توسط آموزش و پرورش و مابقی توسط هیئت‌های مذهبی، حسینیه‌ها و منازل شخصی خیران تامین می‌شود.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) بیان کرد: در سال گذشته تعداد ۱۸۰ واحد اقامتی به این منظور در نظر گرفته شده بود که در سه روز پایان ماه صفر ۷۰ هزار زائر پیاده در آنجا اسکان یافتند.

رضایی در ادامه گفت: این واحدهای اقامتی فقط برای اسکان هیئت‌های مذهبی است که محل اسکان خود را پیش‌بینی نکرده‌اند اما در سایت این مجموعه ثبت‌نام کرده باشند که از ۲۷ ماه صفر معادل با هفتم آذر ماه سال جاری تا ۳۰ اذرماه در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: متقاضیان می‌توانند هم اکنون برای ثبت‌نام به نشانی اینترنتی www.zaerin۸.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) تصریح کرد: سال گذشته ۲۶۸ هزار زائر پیاده از شش محور ورودی وارد مشهد شدند و از خدمات و امکانات رفاهی ۲۵۰ ایستگاه صلواتی برون شهری و ۱۸۰ ایستگاه صلواتی درون شهری بهره‌مند شدند.