یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد که بیش از یک سوم حملات عربستان سعودی به یمن، غیر نظامیان این کشور را هدف قرار داده است.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در گزارشی اعلام کرد که بیش از یک سوم حملات عربستان سعودی به یمن طی یک سال و نیم گذشته، غیر نظامیان را هدف قرار داده است.

وی با بیان این مطلب افزود: پس از اینکه مشخص شد حملات عربستان به یمن، مدارس و بیمارستان ها را هدف قرار داده است، فشارها بر انگلیس و آمریکا رو به ازدیاد است.

در ادامه گزارش گفته شده است: سعودی ها در حملات خود به یمن، مدارس، بیمارستان ها، بازار، مساجد و زیرساخت های اقتصادی این کشور را بمباران کرده اند.

در این گزارش آمده است: حملات متعدد به غیر نظامیان، جنایت جنگی محسوب می شود و «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرده است که مدارس، مساجد و بیمارستان ها به مراکز نگهداری سلاح تبدیل شده اند لذا هدف نظامی محسوب می شوند.

عربستان سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ تاکنون با حمایت برخی کشورهای عربی و غربی و به بهانه بازگرداندن «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری فراری یمن به قدرت، تجاوز گسترده ای را به یمن آغاز کرده اند که در طی این حملات هزاران شهروند بیگناه یمنی شهید و زخمی شده اند.