آمریکا رهبر یک گروه ۵۰ نفره از تروریست های حاضر در سوریه را که با جبهه النصره همکاری داشته اند، در لیست سیاه قرار داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا رهبر یک گروه از تروریست های فرانسوی را که در سوریه حضور دارند در لیست پیگرد قانونی قرار داد.

این فرد که «عمر دیابی» نام دارد رهبر یک گروه حدودا ۵۰ نفره از تروریست های خارجی است که همکاری هایی نیز با جبهه النصره که اخیرا به جبهه فتح الشام تغییر نام داده، داشته است.

این در حالی است که وزارت امور خارجه آمریکا همزمان نام یکی از اعضای حماس را نیز در لیست تروریست های تحت پیگرد قرار داد. این فرد که «فتحی احمد محمد حماد» نام دارد پیشتر در دولت حماس سمت وزارت کشور را بر عهده داشت.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که تمامی اموال و دارایی های فتحی حماد توسط آمریکا توقیف خواهد شد و هیچ فردی در آمریکا اجازه معامله با وی را ندارد.

تارنمای وزارت خارجه آمریکا تاکید می کند که قرار دادن این اشخاص در لیست پیگرد قانونی به موجب دستور اجرایی اتخاذ شده است که به موجب آن اشخاص و گروه های خارجی که با اقدامات به اصطلاح «تروریستی» امنیت شهروندان آمریکایی یا امنیت ملی و سیاست خارجی این کشور و یا اقتصاد آن را در معرض تهدید قرار می دهند، باید مورد تحریم قرار بگیرند