حزب الله لبنان درگذشت محمد حسنین هیکل اندیشمند بزرگ مصری را به مردم این کشور تسلیت گفت.

به گزارش پرس شیعه، حزب الله لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: مصر و جهان عرب، اهالی رسانه، صاحبان اندیشه، قلم و سیاست، استادی گرانقدر و عالمی برجسته را از دست دادند؛ محمد حسنین هیکل با داشتن شخصیت منحصر به فرد، تفکر رسا و قلم نویسا، سابقه ای درخشان از تاریخ سیاسی و مبارزاتی و کار حرفه ای داشت و با این خصوصیات، خود به منزله یک “مکتب” در عرصۀ سیاست ملی، پایبندی حرفه ای و باور قوی به قضایای اصلی امت عربی و درصدر آن قضیه فلسطین به شمار می رود.

براساس این بیانیه، محمد حسنین هیکل همواره به آزادسازی فلسطین از اشغال اسرائیل و به قضیه مقاومت ایمان داشت و به پیروزی ها و رهبران مقاومت و شهدای این راه افتخار می کرد.

در این بیانیه آمده است: حزب الله لبنان درگذشت محمد حسنین هیکل نویسنده و اندیشمند بزرگ مصری را به خانواده این مرحوم و به ملت بزرگوار مصر و نیز دست اندرکاران و فعالان رسانه در مصر و جهان عرب تسلیت می گوید و از خداوند متعال برای وی رحمت و غفران طلب می کند.

حزب الله در بیانیه خود تاکید کرده که روابط عمیق هیکل با مقاومت و رهبران آن در مسیر وحدت و جهاد و پیروزی در وجدان ها و اذهان باقی خواهد ماند و افکار و نوشته ها و مواضع و تاریخ سیاسی و حرفه ای وی، همواره به عنوان چراغی روشنگر در زمان حال و آینده خواهد بود و درتاریخ معاصر عربی پایبنده خواهد ماند.

طی روزهای اخیر خبرهای ضد و نقیضی درباره درگذشت این اندیشمند برجسته مصری و جهان عرب منتشر شده بود که همگی تکذیب شد، اما تلویزیون مصر روز چهارشنبه به طور رسمی خبر درگذشت محمدحسنین هیکل اندیشمند مصری را در سن ۹۳ سالگی اعلام کرد.