اصفهان – مدیرکل ارشاد اسلامی اصفهان گفت: نگارگری خلق اثر هنری فاخر است اما نگارگری قرآنی پیام ارزشمندی برای تعالی انسان به دنبال دارد بدین معنا که هنر را درخدمت ارزشها به کار گرفته است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی نگارگری آیات اظهار داشت: اصفهان در زمینه برگزاری جشنواره های هنری با موضوعات مختلف پیشتاز است و جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات نیز با نگاه قرآنی و مبتنی بر موضوع های ارزش محور در اسفندماه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تعداد فعالان قرآنی اصفهان زبانزد کشور است، افزود: نخستین جشنواره ملی نگارگری آیات امسال در اصفهان برگزار و پس از اعلام فراخوان در مهلت مقرر ۱۶۷ اثر به دبیرخانه واصل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه این آثار در سه رشته نگارگری، طراحی نگارگری و طراحی نقوش سنتی است، ابراز داشت: ۶۸ اثر برای نمایشگاه نگارگری آیات در نظر گرفته شده است و تعداد ۹ اثر نیز توسط هییت داوران به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند که از هنرمندان طراح این آثار تجلیل می شود.

وی ادامه داد: قصص قرآنی، زندگی پیامبران و داستان زندگی اهل بیت (ع) موضوعاتی بودند که در طراحی آثار مدنظر بوده است.

حجت الاسلام ارزانی در بخش دیگری از سخنان خود تلفیق هنر با قرآن را از مهم ترین فعالیت های مرتبط در زمینه خدمت به این کتاب آسمانی برشمرد و تاکید کرد: نگارگری به خودی خود، خلق اثر هنری فاخر است اما نگارگری قرآنی پیام نیکو و ارزشمندی برای تعالی انسان را به دنبال دارد بدین معنا که هنر را در خدمت ارزش ها به کار گرفته است.

وی اضافه کرد: امروز به همراه این هنرمندان دور یکدیگر جمع شدیم تا این پیام را در گوش جهان پرآوازه کنیم که افتخار ما این است که در خدمت قرآن باشیم.