نگاهی به روند اخبار مندرج در فاکس نیوز، پرده از یک حرکت از پیش طراحی شده و چند منظوره در راستای ماموریت‌های سازمان‌های تبشیری- صهیونیستی در ایران و جهان برمی‌دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ سعید عابدینی کشیش جاسوسی که ماموریت راه اندازی کلیساهای خانگی و غیر قانونی را در ایران داشت، پس از آزادی به واسطه حاشیه های برجام، فاز جدید اقدامات خود را این بار وسیعتر و با حمایت چند جانبه امریکا و اسراییل آغاز کرد. وی در انتهای یادداشتی در صفحه شخصی فیس‌بوک خود خواستار آن شده که اعانه های مردمی و بودجه های سازمانی در حمایت از پناهجویان نوکیش مسیحی هوشمندانه تر در ترویج گرایشات مسیحیت صهیونیستی، روانه اورشلیم شود. وی معتقد است این پروژه با وحدت کلمه “بیداری مسیحیان، ایستاده با اسرائیل، رسیدن به مسلمانان است” با محوریت اسراییل در راستای تضعیف اسلام و مسلمانان صورت پذیرد.

سعید عابدینی در اقدامی ناشیانه و مغرضانه با استناد دروغ به سخنان کریستف شنبرگ در وین بمناسبت سالگرد واقعه ۱۱ سپتامبر چنین اظهار داشت: “مسلمانان قصد نابودی مسیحیت و تصرف اروپا را دارند” و در ادامه مدعی می شود: “کاردینال اتریشی در کلیسای کاتولیک اتریش با صراحت در مورد اسلام هشدار داد و گفته است میراث مسیحی ما در خطر جدی توسط مسلمانان قرار دارد و آنها قصد تصرف اروپا را دارند، وی اشاره کرده است خطر جدی هم از نظر اقتصادی، هم از نظر امنیت جانی و هم از نظر مذهبی محسوس میباشد”.

کریستف شنبرگ

پس از اظهارات سودجویانه این کشیش جاسوس، اسقف اعظم کلیسای کاتولیک کریستف شنبرگ در وین، نسبت به این اظهارات هدفمند رسما اعلام برائت کرد و اعلام داشت: میراث مسیحی در اروپا در خطر است – اما نه به خاطر اسلام؛ “میراث مسیحی اروپا در خطر است، چرا که ما اروپایی ها آن را ضایع کرده‌ایم و این هیچ ربطی به اسلام و به پناهندگان ندارد.

نگاهی به روند اخبار مندرج در فاکس نیوز (رسانه وابسته به وزرات دفاع امریکا)، نشان دهنده یک حرکت از پیش برنامه ریزی شده در راستای ماموریتهای سازمانهای تبشیری- صهیونیستی در ایران و جهان با منافع متعدد است، که چند سالی است بخشی از این برنامه توسط نغمه شریعت پناه و سعید عابدینی کلید خورده است. نغمه شریعت برادر زاده کشیش هرمز شریعت مدیر و بنیانگذار تلویزیون های مسیحی “محبت” و “سون” در زمان دستگیری سعید عابدینی نقش موثری در ایجاد وحدت بین کلیساهای از هم گسسته غرب بود و در عین حال ساختن چهره ای جهانی برای سعیدعابدینی جهت اقدام به ماموریت جدید سعید عابدینی.

اما اتفاق قابل تامل طلاق این زوج، آن هم بعداز همراهی بیش از هشتاد سناتور ایالات متحده از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، و همراه کردن رئیس جمهور و وزیر امور خارجه امریکا و در نتیجه آزادی سعید عابدینی و انتقال آن به امریکا است. جالب است که این وصال چند روزی بیشتر طول نکشید و سلحشوری های این زوج، بنا به ادعاهای فاکس نیوز و دیگر رسانه‌های همسو به علل مختلف منجر به طلاق گردید و فاز جدید منازعات دینی و ترویج بیش از پیش اسلام هراسی بدون در نظر گرفتن تمیز جریانهای تکفیری از پیکره اسلام عزیز در پی لطمات مختلف هستند.