قم – امام جمعه قم گفت: دستگاه دیپلماسی کشور باید تجربه مذاکره با آمریکایی‌ های پیمان شکن را فراموش نکند و به مذاکره با اروپا دلخوش نباشد.

به گزارش شیعه پرس؛ آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به اهمیت و نقش مقاومت در پیشبرد اهداف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: مقاومت در ذات خود تحرک و جوشش و اقدام رو به جلو دارد و در حقیقت مقاومت یک فرهنگ است.

وی افزود: نظام اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون به فضل الهی بر توطئه و نقشه‌های دنیای استکبار فائق آمده است و رو به جلو حرکت می‌کند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد: در این مسیر هر قدر تحریم و تهدید دشمنان بیشتر می‌شود روند پیشرفت نیز با سرعت بیشتری رو به جلو حرکت می‌کند.

درایت و هوشمندی رهبر انقلاب نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب کرد

وی گفت: درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی نقشه‌های شیطانی آمریکا و هم‌پیمانانش را نقش بر آب کرده و آمریکایی‌ها با خروج از برجام راه بحران سازی را در پیش گرفتند و در این زمینه با اروپایی‌ها تقسیم کار کردند.

آیت الله سعیدی اضافه کرد: آمریکا با خروج از برجام و برای آنکه ایران را به پای میز مذاکره بیاورد اروپا را مأمور این کار کرد؛ اما رهبر معظم انقلاب مذاکره با آمریکا را ممنوع اعلام کردند و وقتی آمریکایی‌ها از این امر ناامید شدند دست به اقدامی احمقانه و غیر دیپلماتیک زدند و وزیر امور خارجه ما را تحریم کردند.

وی افزود: دستگاه دیپلماسی کشور باید تجربه مذاکره با آمریکایی‌های پیمان شکن را فراموش نکند و به مذاکره با اروپا دلخوش نباشد.

تاکنون آنچه به دست آمده در سایه مقاومت بوده است

امام جمعه قم بیان داشت: پیام ما نمازگزاران جمعه قم آن است که تاکنون آنچه به دست آمده در سایه مقاومت بوده و در آینده نیز این مسیر باید ادامه یابد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های خود به مناسبت‌هایی چون شهادت امام محمدباقر(ع)، قرائت دعای روز عرفه و عید بزرگ قربان اشاره و بر بزرگداشت این مناسبت‌ها تأکید کرد.

آیت الله سعیدی همچنین با تبریک روز خبرنگار گفت: هفدهم مردادماه روز خبرنگار را به همه خبرنگاران تبریک می‌گوییم و یاد و خاطره شهدای خبرنگار را گرامی می‌داریم و تلاش خبرنگاران برای هوشیاری مردم در برابر تهاجمات دشمنان بسیار با اهمیت است.