رهبر جنبش انصار الله یمن، آمریکا را به فتنه انگیزی و تلاش برای اختلاف افکنی میان امت اسلامی و گمراه کردن آنان متهم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ سید عبدالملک الحوثی روز سه شنبه درسخنانی به مناسبت عید غدیر وعید امامت امام علی (علیه السلام) و دومین سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر گفت:” آنچه باعث شده است امت اسلامی، مجموعه ای منسجم و یکپارچه باشد، اصول و ارزشها و اخلاق و درصدر آن اصول حیاتی است و واشنگتن و تل آویو با توطئه ها و فتنه های خود، خلأ بزرگ را در درون امت اسلامی ایجاد کرده اند.
الحوثی افزود: «دشمنان امروز درمسیر بی هویت کردن مسلمان ها و گرفتن اخلاق و ارزش ها و انسانیت از آنان حرکت می کنند تا میان آن ها و راه راست فاصله بیاندازند. آن ها می خواهند مسلمانان را به سمت تاریکی و گمراهی سوق دهند تا به طعمه آسانی برای آن ها تبدیل شوند وآن ها را به هرسو که می خواهند بکشانند».
او تأکید کرد: «ما معتقدیم که نظام آل سعود که همان شاخ شیطان است، به عصای دست آمریکا برای تحقق اهدافش تبدیل شده است». او افزود: «نظام سعودی همپیمان آمریکا نیست، بلکه غلام حلقه به گوش آن است».

رهبر جنبش انصارالله گفت: «صهیونیست ها و تروریست ها وحامیان آن ها، علیه امت اسلامی هم پیمان شده، توطئه کرده و سیاست ها و رویکردهای خود را بر آنان تحمیل کرده اند».
الحوثی با بیان اینکه امت اسلامی که مورد ظلم واقع شده، خواهان پیروزی و حرکت رو به جلو و پیشرفت است، افزود: «چنین امتی خواهان پیروزی است ولی درازای این پیروزی با ظلم و ستم زیادی رو به رو خواهد شد».