مسئول دارالقرآن الکریم هرمزگان با اشاره به فعالیت موسسات قرآنی در استان گفت: ۳۱ موسسه قرآنی با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی قرآن کریم در سنین مختلف در راستای توسعه و گسترش فرهنگ دینی قرآنی در استان تلاش می‌کنند.

به گزارش پرس شیعه،ناصر جعفر زاده در بندرعباس، با اشاره به اهمیت موسسات قرآنی و نقش آن در توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی اظهارداشت: این موسسات، به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه نقش بسیار مهمی را در پیشرفت فرهنگ قرآنی و مهارت‌های زندگی ایفا می‌کنند.

وی از موسسات قرآنی به عنوان کارگاه کوچک انسان‌سازی یاد‌کرد و بیان‌داشت: برای رسیدن به اهداف مورد نظر در پیشرفت و ترقی فرهنگ اسلامی قرآنی در جامعه باید از ظرفیت این موسسات به خوبی استفاده کرد.

جعفرزاده از فعالیت ۳۰۰ موسسه و خانه قرآنی در استان هرمزگان خبرداد و گفت: از این تعداد، ۶۲ خانه قرآن شهری و ۱۸۰خانه قرآن روستایی در استان فعال است.

وی همچنین افزود: ۳۱ موسسه قرآنی نیز با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی قرآن کریم در سنین مختلف در راستای توسعه و گسترش فرهنگ دینی قرآنی در استان تلاش می‌کنند.

مسئول دارالقرآن الکریم هرمزگان، با اشاره به نقش مربیان در تربیت نسل قرآنی تصریح‌کرد: معلمان و مربیان قرآنی، بیشترین نقش را در رسیدن به اهداف مدنظر در زمینه گسترش فرهنگ دینی و بکارگیری آموزه‌های قرآنی در جامعه ایفا می‌کنند.

جعفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تربیت و بازآموزی معلمان قرآنی اشاره‌داشت و گفت: ایجاد وحدت در شیوه‌های آموزشی مقاطع مختلف قرآن کریم و همچنین افزایش سطح معلومات معلمان قرآنی از اهم اهداف تربیت و بازآموزی مربیان است.

مسئول دارالقرآن الکریم هرمزگان، در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های این مرکز قرآنی در سال ۹۴ ابرازداشت: آموزش صحیح روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با حضور۶۰۰ نفر، برگزاری مسابقات تسنیم و تلاوت با حضور ۶۰ شرکت کننده، برگزاری ۱۵ جلسه صحیح خوانی نماز و ۶۵ محافل و مراسم قرآنی از جمله فعالیت‌های انجام شده در سال جاری است.

وی در ادامه، تربیت و بازآموزی ۱۲۳ معلم قرآنی، آموزش ۴۰۰ نفر از قرآن آموزان از جزء یک تا ۳ جزء با هدف ارتقاء سطح کیفی موسسات، برگزاری ۷۲ جلسه حلقه‌های تفسیری و حمایت از فعالیت قرآنی ۱۵ هیئت مذهبی را از دیگر برنامه‌های دارالقرآن الکریم هرمزگان در سال ۹۴ برشمرد.