رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقامات نظامی این کشور مدعی شدند که سربازان سوری که روز شنبه گذشته هدف حمله هوایی جنگنده های آمریکایی قرار گرفتند، لباس غیرنظامی به تن داشتند!

به گزارش پرس شیعه؛ شبکه تلویزیونی “سی ان ان” به نقل از مسئولان نظامی آمریکایی اعلام کرد که به احتمال زیاد لباس غیرنظامی سربازان سوری باعث حمله اشتباهی جنگنده های این کشور به پایگاه ارتش سوریه در نزدیکی دیرالزور و کشته شدن بیش از ۶۰ نظامی سوری شده است.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی خاطرنشان کرد که چنین مساله ای بیانگر این احتمال است که نیروهای هوایی آمریکا، انگلیس، دانمارک و استرالیا، با قرائت نادرست داده‌های اطلاعاتی، پایگاه ارتش سوریه را هدف قرارداده‌اند، این درحالی است که وزارت دفاع انگلیس اعلام کرده است که در این عملیات از هواپیماهای بدون خلبان استفاده شده است.

راشاتودی در گزارشی نوشت: شبکه تلویزیونی سی ان ان، اعلام کرد که آمریکا، هدف حمله هوایی قرارگرفتن نظامیان سوری را تکذیب نمی کند و در تلاش است به طور دقیق مشخص کند که چه چیزی به این “بمباران اشتباهی” منجر شده است.

سی ان ان ادعا کرد که اطلاعات اولیه حکایت از آن دارد که افراد مستقر در این پایگاه سوری لباس غیرنظامی به تن داشتند و احتمالا سلاح مرسوم نیروهای سوری را با خود حمل نمی کردند و سلاح های آنها بر روی خودروهای نظامی قرار داده شده بود و این تردید ایجاد شده است که این افراد به قصد فریب نیروهای ائتلافی در آن پایگاه مستقر شده باشند!

این شبکه افزود: این حمله در حدود ۲ کیلومتری فرودگاه دیرالزور صورت گرفته است؛ جایی که آمریکایی ها گمان نمی کردند نیروهای سوری در آن مستقر باشند، این درحالی است که آمریکا مواضع داعش در دیرالزور را در ماه های اخیر ده‌ها بار بمباران کرده و سابقه نداشته است که با نیروهای سوری روبرو شود!

چهار فروند جنگنده ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم، شنبه گذشته پایگاه ارتش سوریه در اطراف فرودگاه دیرالزور را بمباران کردند که در نتیجه آن ۶۲ سرباز سوری کشته و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند و نیز به دنبال این حمله، عناصر تروریستی داعش توانستند مواضع ارتش سوریه در این منطقه را تصرف کنند.