مسکو خواستار ازسرگیری فوری مذاکرات میان سوری ها بدون پیش شرط شد .

به گزارش پرس شیعه؛ مسکو حمایت خود را از ادامه تلاش های استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، با تمامی طرف های ذیربط در سوریه بدون استثناء اعلام کرد.
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد سوریه گفت: مسکو همچنان بر موضع خود مبنی بر نبود هیچ جایگزینی برای فرآیند سیاسی پایبند است. فرآیندی که بر احترام متقابل و فراگیر بودن بدون پیش شرط و تضمین برقراری آتش بس از سوی تمامی طرفهای درگیر و توسعه بخشیدن به کمک رسانی های بشردوستانه و افزایش مبارزه با تروریست ها مبتنی است.
لاوروف تاکید کرد: ارتش سوریه به آتش بس پایبند بود و یگان های خود را از مناطق مورد توافق میان روسیه و آمریکا عقب نشاند برعکس مخالفان که بارها آتش بس را نقض کردند.
وی از تمامی طرف ها درسوریه خواست تا برای تمدید آتش بس در موازات هم گام بردارند.
وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: بمباران ارتش سوریه در روز جمعه (۲۶ شهریور، ۱۶ سپتامبر) در نزدیکی دیرالزور از سوی جنگنده های ائتلاف نقض آشکار آتش بس بود.
لاوروف تاکید کرد: پایان دادن به ارتباط میان مخالفان از یک سو و دو گروهک تروریستی داعش و جبهه النصره از سوی دیگر اولویت اصلی راه حل سیاسی سوریه به شمار می رود تا برقراری آتش بس تضمین شود و بتوان ماموریت های بشردوستانه را انجام داد و تروریست ها نتوانند تحت عنوان مخالفان میانه رو از مجازات فرار کنند.