روزنامه “تایمز” چاپ لندن در گزارشی نوشت: تأخیر مقامات مصری در تحویل پیکر قربانیان سقوط هواپیمای مصری در دریای مدیترانه که از آب بیرون کشیده شده اند، رفته رفته قاهره را با مشکلاتی پیچیده مواجه کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ “تایمز” روز پنجشنبه تأکید کرد: تعلل مصر در تحویل جنازه های سانحه سقوط هواپیمای مصری، این برداشت را به وجود آورده است که مصر از بیم متهم شناخته شدن در این فاجعه، حاضر به تحویل جنازه ها نیست.
این موضوع، رفته رفته منشأ اختلافات دیپلماتیک شده است به خصوص پس از آن که فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه این هفته در دیدار با عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر، در سازمان ملل نارضایتی خود را از همکاری نکردن مصر دراین خصوص اعلام کرد.
در این گزارش آمده است که فرانسه درباره تحویل ندادن پیکر قربانیان بیرون کشیده شده از آب، پس از گذشت دو ماه ابراز نگرانی کرده است به خصوص که جز دو مورد سایر جنازه ها شناسایی شده اند.

به نوشتۀ تایمز، یکی از اتهامات مصر تلاش برای گرفتن اعتراف همه طرف های مرتبط درخصوص تروریستی بودن حادثۀ سقوط هواپیما در ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) است. زیرا در این صورت، فرانسه مسئول شناخته خواهد شد چرا که این هواپیما از خاک این کشور به مقصد قاهره به پرواز درآمده است.

به عبارت دیگر در این صورت چنین وانمود خواهد شد که علت سقوط هواپیما، نقص فنی یا اشتباه انسانی از سوی کادر پرواز خطوط هوایی دولتی مصر نبوده است.
گفتنی است در سانحه سقوط هواپیمای مصری با شماره پرواز “ام اس ۸۰۴”، ۶۶ مسافر کشته شدند که یک نفر از آنها فرانسوی بود. طبق اطلاعات، کادر هواپیما قبل از سقوط سعی کرده بودند، آتش کابین خلبان را خاموش کنند.