درتازه ترین تلاش های رژیم سعودی برای تقویت تروریست ها در گوشه و کنار جهان، این رژیم با همکاری بی بی سی شبکه فارسی زبان راه اندازی می کند که یکی از اهداف آن حمایت از منافقین است.

به گزارش پرس شیعه؛ وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان سعودی اعلام کرد که شبکه حج فارسی بنا به دستور سران این کشور برای پوشش مناسک حج، آداب حجاج در مکه مکرمه، مشاعر مقدسه و مدینه منوره راه اندازی می شود.

روزنامه عکاظ سعودی به نقل از عادل الطریفی گزارش کرد که برنامه های این شبکه به طور ۲۴ ساعته از ۴ ماهواره برای فارسی زبانان سراسر جهان پخش می شود که جمعیت آنان حدود ۱۳۰ میلیون نفر می باشد.

وی ادامه داد: این شبکه بر اساس توافق با “رزیتا لطفی” مدیر شبکه تلویزیونی بی بی سی در جریان سفر دو ماه قبلش به عربستان سعودی از ۱۵ کارشناس این شبکه استفاده می کند.

الطریفی تصریح کرد: این وزارت در تلاش است شبکه ماهواره ای خود را که به ۳ زبان از جمله فارسی برنامه پخش می کند به گونه ای متحول سازد که تا سال ۲۰۱۷ به ۲۰ زبان برنامه پخش کند به همین دلیل استفاده خود از کارشناسان شبکه بی بی سی انگلیس، را افزایش خواهد داد همچنین برخی از شبکه های عربستان برنامه هایی برای حمایت از سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، اقلیت های دینی و قومی در ایران پخش خواهند کرد.