سلیمان الحمدان وزیر راه و ترابری عربستان از نزدیک بودن اجرای دو طرح بزرگ اولی در عربستان و دومی در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس پرده برداشت.

به گزارش پرس شیعه؛ الحمدان به مناسبت ۸۶ سالگرد روز ملی عربستان ضمن اعلام این مطلب افزود: در آینده نزدیک ساخت طرح ارتباطی صحرایی به طول ۱۱۵۰ کیلومتر آغاز خواهد شد که غرب عربستان در ساحل دریای سرخ را به شرق این کشور در ساحل خلیج (فارس) توسط شبکه راه آهن موجود میان الریاض و الدمام متصل خواهد کرد.
الحمدان خاطرنشان کرد: این پل علاوه بر افزایش شمار مسافران میان الریاض و جده در حمل و نقل محموله ها به بازارهای داخلی و کشورهای خلیج (فارس) نقش ایفا خواهد کرد.
الحمدان همچنین از اجرای پروژه “قطار شورای همکاری” که توسط خط راه آهن کشورهای این شورا را به هم وصل می کند، خبر داد.
قرار است خط راه آهن خلیج فارس از کشور کویت آغاز شده و با عبور از شهر الدمام عربستان توسط پل مرزی در موازات پل ملک فهد به بحرین ختم شود و شهر الدمام را توسط گذرگاه مرزی سلوی به کشور قطر و همچنین قطر را توسط پل قطر بحرین به بحرین و با عبور از گذرگاه مرزی البطحاء عربستان را به امارات ( ابوظبی و العین) متصل خواهد کرد و از آنجا با عبور از صحرا رهسپار مسقط پایتخت عمان خواهد شد. طول مجموع این خطوط راه آهن بیش از ۲۱۱۷ کیلومتر است.