رئیس فراکسیون چپ‌های آلمان ترکیه را از دلایل مشخص بحران پناهندگی دانسته و به این مسئله که مرکل رئیس جمهوری این کشور را به عنوان شریک در مبارزه با این بحران انتخاب کرده است انتقاد وارد کرد.

به گزارش پرس شیعه، “سارا واگن کنشت”، رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان این انتقاد را به صدر اعظم آلمان وارد کرد که رئیس جمهوری ترکیه را که خود یک دلیل مشخص پناهندگی است به عنوان شریک ( برای مقابله با بحران پناهندگان) انتخاب کرده است.

وی در این باره هشدار داد که اروپا از طرف ترکیه مورد اخاذی قرار گیرد.

واگن کنشت همچنین گفت: در این میان ترکیه بی ملاحظه کردها را بمباران می کند. وی این سوال را مطرح کرد که آیا ما از طریق اردوغان می خواهیم وارد یک جنگ با روسیه شویم؟

رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان همچنین تصریح کرد که حتی انتخاب متحد دوم ما عربستان سعودی نیز اشتباه است. همه باندهای ترور باید از دسترسی به سلاح جلوگیری شوند. ارسال سلاح به مناطق بحرانی باید متوقف شود.

واگن کشت همچنین خواستار روابط دوستانه با روسیه به منظور یافتن راه حلی برای درگیری ها شد و انتقاد مرکل به بمباران های روسیه در سوریه را انتقادی یکجانبه ارزیابی کرد.

وی در بخش دیگری از سخناش تصریح کرد که ما راه حل اروپایی بحران پناهندگان را درست ارزیابی می کنیم. اما این راه حل به نظر می رسد که کنار گذاشته شده است.

رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان تصریح کرد که البته آلمان در اروپا بسیار قدرتمند است اما در مسائل واقعا مهم کاری انجام نداده است. تقریبا حدود یک چهارم شهروندان اروپایی در فقر زندگی می کنند و شما از این تعجب می کنید که همواره انسان های بیشتری از اروپا روی گردان می شوند؟ این وحشتناک است اما جای تعجب ندارد.