وزیر دفاع کره جنوبی از آمادگی کشورش برای ترور رهبر کره شمالی خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ هان مین کو، وزیر دفاع کره جنوبی، از آمادگی کشورش برای ترور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، خبر داد.

پایگاه شبکه سی ان ان در این باره نوشت که وزیر دفاع کره جنوبی اعلام کرده است در صورتی که احساس کنیم مورد تهدید سلاح هسته ای همسایه شمالی خود هستیم، رهبر این کشور را ترور می کنیم.

وزیر دفاع کره جنوبی چهارشنبه گذشته در پارلمان این کشور در پاسخ به این پرسش که آیا کرۀ جنوبی یگان ویژه ای برای از بین بردن کیم جونگ اون دارد، پاسخ داده بود: «بله؛ چنین طرحی داریم». او، همچنین، گفت: «کره جنوبی دارای دیدگاهی کلی است و برای استفاده دقیق از توان موشکی خود برای هدف قرار دادن تاسیسات دشمن در مناطق اصلی و هم چنین از بین بردن فرماندهان دشمن برنامه ریزی می کند».
سی ان ان افزود: «اگر چه گمانه هایی درباره وجود چنین طرحی وجود داشت، اما سخنان صریح وزیر دفاع کره جنوبی در این باره برخی را شوکه کرد».

پس از ان که پیونگ یانگ از اجرای آزمایش هسته ای در نهم سپتامبر جاری خبر داد، کره جنوبی نیز لحنی تند در برابر رهبران کره شمالی در پیش گرفت.
خبرگزاری «یونهاب» کره جنوبی نیز پیش از این به نقل از یک مسئول نظامی گفته بود به محض اقدام کره شمالی برای استفاده از سلاح هسته ای، همه مناطق پیونگ یانگ که احتمال مخفی شدن رهبر کره شمالی در آن وجود داشته باشد، با موشکهای بالستیک و بمب های قوی تخریب خواهد شد.