امام‌جمعه کرج با بیان اینکه لازم است از هجوم واردات محصولات تراریخته به کشور جلوگیری شود، گفت: مجلس در مورد واردات محصولات تراریخته ورود پیدا کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه اول نمازجمعه امروز کرج اظهار داشت: یکی از وظایف اهل تقوا عیادت از بیماران است که دارای آثار و برکات فراوانی است.

وی افزود: عیادت از بیمار رحمت خداوند را به دنبال دارد و سبب از بین رفتن گناهان فرد عیادت‌کننده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه دعا برای بیمار از سوی عیادت‌کنندگان مستحب است گفت: توصیه‌های فراوانی در این زمینه شده و توقف زیاد در هنگام عیادت از بیمار نیز کراهت دارد.

امام‌جمعه کرج در خطبه دوم با اشاره به جریان مباهله در زمان رسول خدا(ص) با مسیحیان نجران اظهار داشت: در مباهله رسول خدا(ص) دروغ‌گویان رسوا شدند و حقانیت دین ثابت شد و مسیحیان این حقانیت را پذیرفتند.

وی با اشاره به نزول آیه “هل اتی” در شان رسول خدا(ص) و نام‌گذاری این روز به روز خانواده بیان کرد: جامعه سالم و صالح جامعه‌ای است که در آن خانواده سالم و صالح باشد و افراد سالم در این خانواده‌ها رشد کنند.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه تشکیل خانواده یکی از مسائل اجتماعی است که اسلام با تاکید فراوان آن را توصیه و برای خانواده برنامه دارد گفت: خانواده‌های خوب سبب پیشرفت جامعه و کشور می‌شوند و از مهم‌ترین ارکان خانواده زن و مادر خانواده است.

وی با بیان اینکه زنان نقش مهمی در برقراری آرامش و تقویت بنیان خانواده دارند گفت: اسلام تاکید زیادی بر حفظ کرامت زنان در اجتماع و خانواده دارد و معمولا در جامعه بی‌تفاوتی‌هایی نسبت به زنان دیده می‌شود.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه بنا به فرموده رسول خدا (ص) زن بزرگ خانه است گفت: همسرداری و روش صحیح رفتار با زنان باید مورد توجه قرار گیرد و برخی اوقات دیده می‌شود که مردان در خانه انتظاراتی دارند که این انتظارات در شان زنان نیست و این کار هرگز اسلامی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه برخی زنان به حقوق خود آشنا نیستند عنوان کرد: بر اساس قوانین اسلامی اگر اجازه داده شود که زن در بیرون از خانه کار کند نباید زن کاری انجام دهد که از لحاظ جسمانی با توانایی‌های وی همخوانی نداشته باشد.

رئیس شورای فرهنگی عمومی استان البرز با بیان اینکه برخی افراد از زنان در جایگاهی استفاده می‌کنند که هیچگونه همخوانی با توانایی جسمانی زنان ندارد بیان کرد: کارهایی باید به زنان در جامعه واگذار شود که با توانایی‌های جسمانی آنها همخوانی دارد.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه کشورهای غربی سعی می‌کنند خانواده‌ها را از بین ببرند گفت: برای این کار از رکن خانواده یعنی زن شروع کردند و حریم زن را از بین برده و به هر وسیله‌ای سعی می‌کنند که زن وسیله سرگرمی و لذت‌جویی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از بین بردن خانواده سبب از بین رفتن جامعه می‌شود عنوان کرد: در حال حاضر فضای مجازی سم مهلکی برای از بین بردن بنیان خانواده شده است که باید دستگاه‌های متولی با تولید محتوا در طریق صحیح استفاده از این فضا سرمایه‌گذاری کنند.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه ترویج و تبلیغ انواع زندگی در که در آن خانواده بی‌معنی است توطئه‌ای است که امنیت ملی ما را در آینده به خطر می‌اندازد گفت: سعی دشمنان این است که خانواده‌های تشکیل شده را از بین ببرند یا از تشکیل خانواده جلوگیری کنند.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه طرح مطالبی مانند ازدواج سفید در راستای تضعیف تشکیل خانواده و از بین بردن بنیان آن است تصریح کرد: ماهواره‌ها در حال حاضر در حال القای این موضوع هستند که خانواده‌ها فرزندآوری نداشته باشند که متاسفانه این موضوع توسط برخی از دستگاه‌ها در حال ترویج است.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه استفاده از محصولات غذایی تراریخته که لازم است در مورد آن تحقیق لازم صورت گیرد برخی اوقات به تشدید ناباروری می‌انجامد متذکر شد: نوع غذاهایی که در سال‌های گذشته مصرف شده سبب ایجاد ناباروی در بین خانواده‌ها شده که موضوع خطرناکی است که لازم است از هجوم واردات محصولات تراریخته به کشور جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه مجلس در مورد واردات محصولات تراریخته ورود پیدا کند، گفت: دستورات اسلامی و سبک زندگی اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد و این مسئله باید جدی گرفته شود.

حسینی‌همدانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان سپاه اظهار داشت: تاکید بر اقتدار روز افزون نیروهای مسلح در راستای دفاع و دفع هرگونه چشمداشت دشمن به ایران از جمله فرمایشات ایشان بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بیان کرد: فرمایش معظم‌له این است که باید در راستای اقتدار و افزایش توان دفاعی به گونه‌ای عمل شود که دشمن جرأت و اجازه حمله به خود ندهد و از هر گونه چشمداشت به کشور هراس داشته باشد.

وی با بیان اینکه توان تهاجمی به فرموده رهبر انقلاب بازدارنده است گفت: توان تهاجمی ایران هرگز در راستای حمله به هیچ کشوری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و لی باید به گونه‌ای باشد که توان دفاع در مقابل هرگونه حمله را داشته باشد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه کلام رهبر معظم انقلاب درباره توان تهاجمی کلامی دقیق است عنوان کرد: مفهوم ضربه متقابل فراتر از دفاع در مرزها است و نقاط مورد نظر ما در کشور مورد نظر باید در آن کشور مورد حمله قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه قدرت تهاجمی اگر در کنار دفاع قرار گیرد تضمین کننده امنیت ملی است بیان کرد: باید به سلاح ایمان و ادوات نظامی آنقدر قوی شویم که دشمن از دشمنی خود مایوس شود.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه پاسخ به متجاوزان کوبنده و در خاک خودشان است گفت: متجاوزان بدانند در صورتی که خیال تجاوز به کشور داشته باشند پاسخ ما کوبنده و در خاک متجاوزین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد «تحریف اجزاء قدرت نرم نظام اسلامی» بیان کرد: زمزمه‌های شومی این روزها شنیده می‌شود که عده‌ای می‌گویند که آرمان‌گرایی انقلابی سبب از بین رفتن تعامل با دنیا شده است.

حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه در همین روزها به اسم آتش‌بس چه جنایاتی در سوریه در حال انجام است گفت: به اسم مبارزه با تروریست مردم افغانستان را به خاک و خون می‌کشند و عقلانیت در مورد تعامل با این کشورها علی‌رغم چنیی رفتارهایی چیست.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه ایثارگری ملت ایران دست استعمارگران را از کشور کوتاه کرد افزود: آرمان‌گرایی ملت جنگ ۸ ساله را مدیریت کرد و افق بلند دیدن همراه با حفظ ارزش‌ها سبب پیشرفت شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه داشته‌های امروز به دلیل بی‌اعتمادی به استکبار و خوداتکایی در درون به وجود آمده است عنوان کرد: آرمان خواهی ما که ریشه در عقلانیت دارد می‌گوید آمریکا دشمن ماست و هرچه فریاد داریم.

نماینده ولی‌فقیه در البرز با گرامیداشت یاد و خاطره شهید هاشمی‌نژاد اظهار داشت: دستگاه‌های مختلف استان که به هر عنوانی در استان نمایشگاه برگزار می‌کنند چه دولتی و غیردولتی توجه کنند که سال اقتصاد مقاومتی است و معنی ندارد که یک دستگاه دولتی مجموعه‌ای را تشکیل داده و نمایشگاهی دایر کند که در آن اجناس خارجی تبلیغ کرده و به فروش برساند.

وی با بیان اینکه این کار دستگاه دولتی دهن کجی به همه مباحث است و قابل قبول نیست گفت: کسانی که این نمایشگاه‌ها را برپا می‌کنند مسئولیت عرفی، شرعی و انقلابی و به تعبیر رهبری حتی اگر انقلاب و اسلام را قبول ندارند دفاع از هویت ملی را توجه کنند و به هیچ وجه اجناس خارجی را در دستگاه دولتی استفاده نکنند.

امام‌جمعه کرج همچنین با تشکر از سپاه و تلاش‌های آن در استان گفت: از زحمات آتش‌نشانان زحمتکش نیز تقدیر و تشکر می‌کنم.