به رغم آنکه وزارت امور خارجه کویت به تازگی حضور اتباع خود در میان اعضای گروه های تروریستی فعال در عراق و سوریه را تکذیب کرده است، منابع خبری از به هلاکت رسیدن یک تبعه این کشور در سوریه خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه الرای کویت نوشت: ‘خلیف العنزی’ که به ابوفیصل الکویتی شهرت داشت، در شهر حماه سوریه دست به یک عملیات انتحاری زد و کشته شد.
پیش از این ناصر الصبیح، معاون وزیر امور خارجه کویت تاکید کرده بود که هیچ یک از اتباع کویتی درسوریه و عراق فعالیت تروریستی ندارند و این در حالی است که تبعه کویتی انتحاری در وصیت نامه خود بر بیعت با عناصر تروریستی تاکید کرده بود.
دولت کویت برای جلوگیری از هرگونه فعالیت های شبهه ناک و حمایت مالی از گروه های تکفیری در این کشور، نظارت بسیار شدیدی را بر فعالیت انجمن های خیریه اعمال کرده و شهروندان از پرداخت هرگونه وجه نقد به انجمن های بدون مجوز منع شده اند.
چندی پیش و در بحبوحه جنگ سوریه، انتشار خبری مبنی بر جمع آوری دو میلیون دلار کمک های مردمی در کویت به نام ملت سوریه که به دست تروریست های داعش رسیده بود٬ بازتاب گسترده ای داشت و به دنبال آن دولت کویت نظارت گسترده ای برای جلوگیری از ارسال کمک های مالی برای تروریست ها اعمال کرده است.
وزارت کشور کویت نیز با ارائه آماری رسمی اعلام کرد بیش از پنجاه تن از شهروندان تندرویی که تفکراتی همسو با گروه های تکفیری دارند٬ در این کشور آزادانه تردد می کنند و تحت کنترل هستند.
کویت از ماه رمضان سال گذشته و در پی وقوع انفجار تروریستی مسجد امام صادق (علیه السلام) که منجر به کشته شدن بیش از ۲۰نمازگزار شد٬ تلاش های فراوانی برای مبارزه با تروریسم انجام می دهد و رفت و آمد اتباع عربستان سعودی تندرو به این کشور را به شدت کنترل می کند.