فرستاده سازمان ملل به یمن اختلافات عمیق بین طرفین نزاع در این کشور را مانع از دعوت به دور جدید مذاکرات صلح برشمرد.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از روسیا الیوم،اسماعیل ولد الشیخ احمدفرستاده سازمان ملل به یمن اظهار داشت که دعوت برای دور جدید مذاکرات صلح یمن ممکن نیست. وی علت این امر را اختلاف شدید بین طرفین درگیر در یمن پیرامون برقراری آتش بس اعلام کرد.

ولد الشیخ گفت: همچنان اختلافات عمیقی وجود دارد که مانع از دعوت من برای برگزاری دور جدید مذاکرات می شود. متاسفانه من تضمین کافی دریافت نکردم که در صورت دعوت به دور جدید مذاکرات، آتش بس محترم شمرده خواهد شد.

وی افزود: یمن با مشکلات زیادی مواجه شده و مردم آن با فاجعه ای که زبان از وصف آن عاجز است، مواجه هستند. زیرساخت های این کشور تخریب شده و بافت اجتماعی از هم پاشیده است. این یک مرحله جانکاه و بسیار دشوار است و با هر روزی که می گذرد تعداد بیشتری از یمنی ها جان خود را از دست می دهند.

وی همچنین شورای امنیت را به کمک کردن برای اعمال فشار به طرفین برای پایبندی به توقف درگیری ها و در نهایت آتش بس دائم فراخواند. ولد الشیخ بعد از جلسه شورای امنیت در مصاحبه با خبرنگاران گفت: به نظر من ما نمی توانیم مذاکرات صلح یمن را به بعد از ماه مارس موکول کنیم.

لازم به ذکر است که دور نخست مذاکرات صلح یمن ماه دسامبر گذشته در ژنو برگزار شد و قرار بود دور بعدی این مذاکرات نیز ۱۴ ژانویه ۲۰۱۶ برگزار شود اما به زمان نامشخصی به تعویق افتاد.