شورای امور اسرا و آزادگان فلسطینی اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا کنون هزار کودک فلسطینی ۱۱ تا ۱۸ ساله را بازداشت کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از “روسیا الیوم”، این شورا با صدور بیانیه ای اعلام کرد موارد بازداشت کودکان طی مدت زمان سپری شده از سال ۲۰۱۶ در مقایسه با همین دوره در سال قبل، ۸۰ درصد افزایش یافته است.
در این بیانیه تأکید شده است که مقامات رژیم صهیونیستی برخی کودکان را در بازداشت اداری نگه داشته و برخی را محاکمه کرده است و برخی دیگر را محکوم به پرداخت جریمه های مالی سرسام آوری کرده و بر اساس مصوبات کنست، مدت زمان زندان را افزایش داده است.
خانم “هبه مصالحه”، وکیل شورای امور اسرا موارد متعددی از اسرای زیر هجده سال را برمی شمرد که در مدت بازداشت در معرض بازجویی قرار گرفته اند.
وی می گوید از ابتدای سال ۲۰۱۶ در قدس حدود ۷۰ کودک محکوم به حبس خانگی شده اند. به این ترتیب خانه های این شهر تبدیل به زندان شده اند.
شورای امور اسرا با صدور بیانیه دیگری اعلام کرد که هزار ۸۰۰ مورد بیماری در میان زندانیان اسیر در زندان های رژیم صهیونیستی مشاهده شده است که وضعیت ۱۲۰ نفر از آنها اعم از مجروحین، معلولین، از کارافتاده ها و مبتلایان به بیماری های دشواردرمان وخیم است.
طبق جدیدترین آمارهای رسمی در فلسطین، حدود ۷هزار فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی اسیر هستند.