وزیر امور خارجه کویت خواستار افزایش تلاش های منطقه ای و بین المللی برای تقویت امنیت و ثبات در خلیج فارس و حل و فصل مشکلات جهان اسلام شد.

به گزارش پرس شیعه؛ شیخ صباح الخالد الصباح طی گفتگویی با تلویزیون دولتی این کشور با اشاره به چالش هایی که امروزه کشورهای اسلامی پیش روی خود می بینند گفت: ‘کشورهای اسلامی باید با همکاری و هماهنگی یکدیگر در مورد حل و فصل بحران و مشکلات عراق، سوریه و فلسطین اقدام کنند و برچالش های پیش روی خود غلبه کنند.’
وی افزود: ‘کویت همواره تلاش می کند تا در راستای افزایش ثبات سیاسی و امنیت منطقه خلیج فارس گام بردارد و به رایزنی های خود در این زمنیه ادامه می دهد’.
این مقام کویتی همچنین با اشاره به بحران پناهندگان، خواستار اتخاذ تدابیری از سوی سازمان ملل متحد در این زمینه شد و گفت: جامعه جهانی باید برای مقابله با این بحران چاره اندیشی کند تا شرایط برای برقراری ثبات در خاورمیانه فراهم گردد.
شایان ذکر است وزیر امور خارجه کویت شب گذشته با محمد جواد ظریف در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و پیرامون روابط دو جانبه و تحولات مهم منطقه گفتگو کرد.
تلاش مستمر کویت برای جلب حمایت کشورهای مختلف جهت کسب عضویت شورای امنیت سازمان ملل نیز از دیگر اقدامات کویت در گسترش دیپلماسی تلقی می شود.