رئیس شورای عالی سیاسی یمن پیشنهاد توقف حملات مرزی ارتش و کمیته‌های مردمی به خاک عربستان را در مقابل توقف حملات هوایی ارتش سعودی به یمن و برداشته شدن محاصره این کشور، مطرح کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ “صالح الصماد” در سخنانی اظهار داشت: در مقابل توقف حملات هوایی و زمینی و دریایی (سعودیها) به یمن و توقف حملات هوایی و رفع محاصره تحمیلی علیه یمن، ما عملیات جنگی در مرز را متوقف خواهیم کرد.
ائتلاف نظامی تحت فرماندهی ارتش سعودی از بیش از یکسال و نیم پیش حملات هوایی و زمینی و دریایی خود به یمن را آغاز کرده است، که در جریان آن تاکنون هزاران شهروند شهید یا زخمی شده اند.
محاصره همه جانبه یمن نیز باعث وخامت اوضاع اقتصادی و کمبود شدید مواد غذایی و دارویی و نیز آواره شدن میلیون‌ها نفر شده است.
در برابر تجاوزگری همه جانبه سعودیها، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با متجاوزان بویژه در مناطق مرزی یمن با عربستان درگیر شده و حدود ده موشک بالستیک به داخل خاک سعودی شلیک کرده اند.
صالح الصماد با اشاره به آمادگی شورای عالی سیاسی یمن برای عفو مزدوران مسلح، تصریح کرد: ما از همه جنگجویان در طرف مقابل در جبهه‌های مختلف می‌خواهیم که از عفو عمومی استفاده کرده و به آغوش میهن بازگردند.