سازمان دیده بان حقوق بشر از فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) خواست تا به باشگاههای رژیم صهیونیستی که مقر آنها در شهرک های صهیونیست نشین است، فشار بیاورد تا مقر خود را به محل دیگری منتقل کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان دیده بان حقوق بشر، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را متهم کرد که از برگزاری مسابقات در شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری رود اردن حمایت می کند.

این سازمان تاکید کرد: این شهرک ها، در واقع اراضی فلسطینی به سرقت رفته هستند.

سازمان دیده بان حقوق بشر افزود: فیفا از برگزاری مسابقاتی که از فعالیت های تجاری این شهرک های (صیهونیست نشین) حمایت می کند، پشتیبانی می نماید اما این اقدام براساس قوانین بین المللی، غیرقانونی است.

این سازمان تصریح کرد: شش باشگاه (رژیم صهیونیستی) در شهرک هایی بازی می کنند که روی زمین هایی که فلسطینی ها در جنگ ژوئن سال ۱۹۶۷ میلادی در کرانه باختری صاحب آن بودند، احداث شده است و خود فلسطینی ها اجازه ورود به محل زمین های خود را ندارند. مسابقات دیگر نیز در اراضی روستاهای فلسطینی برگزار می شود که ارتش “اسرائیل” آنها را مصادره کرده و انحصارا برای استفاده (صهیونیست ها) اختصاص یافته است.

سازمان دیده بان حقوق بشر از فیفا خواست تا بازیهای باشگاههای رژیم صهیونیستی را به داخل سرزمینهای اشغالی سال ۱۹۴۸ میلادی منتقل کند.

برپایه این گزارش، فدراسیون جهانی فوتبال این مسئله را در نشست های کمیته های اجرایی خود در روزهای ۱۳ و ۱۴ اکتبر آینده مطرح خواهد کرد.