همدان – مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی در شهر کربلا با حضور خیل عظیم شیعیان برگزار شد.

 در نهمین شب ماه محرم الحرام میلیون ها نفر از شیعیان نقاط مختلف جهان به کربلا آمده اند تا به وحدت برسند و همه کربلایی شوند.

در کربلا غوغاست و شور و غوغای عاشقان و عزاداران وصف ناشدنی است؛ هیئت های عزاداری از نقاط مختلف کربلا در کنار هیئت هایی از دیگر کشورها هر یک با شکل و شمایل و آداب و سنت های محلی و ملی خاص خود و سبک های عزاداری متنوع، یکی پس از دیگری ابتدا وارد حرم حضرت عباس (ع) می شوند و پس از زیارت و کسب اذن از آن حضرت، بین الحرمین را سینه زنان و مویه کنان طی می کنند تا وارد حرم اباعبدالله الحسین سالار شهیدان شوند.

دسته های عزادار با طبل و سنج و حمل پرچم های سبز علوی و سرخ و سیاه حسینی در حرکاتی هماهنگ و شورانگیز، نوحه و مقتل می خوانند و حال و هوای بین الحرمین را بازهم عاشق تر می کنند.

در کربلا جای سوزن انداختن نیست، هزاران ایرانی نیز آمده اند تا یک نوا ابوالفضل (ع) را صدا بزنند و وفاداری او را به یاد بیاورند و بر مظلومیتش بگریند.

کربلای معلی رنگ و بویی متفاوت دارد و بسیاری از مردم جهان از جمله مسلمانان به عراق سفر کرده اند تا بتوانند در تاسوعا و عاشورا در محضر ابا عبدالله الحسین (ع) باشند.

در تاسوعای حسینی درکربلا همه‌ نگاه‌ها به گنبد همیشه درخشان حرم حضرت عباس دوخته شده وعزاداران با ندای لبیک یا حسین بار دیگر بر ادامه‌ نهضت سالار شهیدان تاکید می کنند.

امسال نیز مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی در شهر کربلا با حضور خیل عظیم شیعیان برگزار شد و عزاداران حسینی در سوگ سقای کربلا اشک ماتم ریختند.

منبع؛ مهر/ مهرداد حمزه