قم – مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پیامی تأکید کرد: سیاست مدیریت حوزه‌های علمیه بهره گیری از همه تجارب، ظرفیت‌ها و فرصت‌های تعطیلات و تابستان‌ها در راستای رشد و تعالی و تربیت جامع طلاب است.

به گزارش شیعه پرس، متن پیام آیت الله علیرضا اعرافی به مناسبت پایان تعطیلات و در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه به این شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام.

با تجدید میثاق با خورشید پر فروغ عاشورا و سالار شهیدان (ع) و با عرض تسلیت ایام حزن و حماسه عاشورا.

در پایان تعطیلات حوزه‌های علمیه و آغاز سال تحصیلی خداوند متعال را شاکریم که دست اندرکاران ارجمند مدارس و مراکز علمی حوزه‌های علمیه را در قم و سراسر کشور را توفیق عنایت فرمود، به‌رغم همه تنگناهای مالی وسیع، در سطح گسترده‌ای در جهت بهره‌مندی طلاب از فرصت تابستانی برنامه‌ریزی نمایند و شرایط پیشرفت حوزه را در ابعاد علمی و معرفتی و تربیتی و بصیرتی فراهم آورند.

و در این میان آشنایی با اندیشه نظام وار و متقن و استوار اسلامی، که جان مایه طرح‌های گوناگون و سودمند است در حوزه‌های علمیه استمرار و ارتقا یابد و سر چشمه جوشان بیداری و بصیرت و آگاهی روزافزون گردد، اینک جهان آماده شنیدن پیام رسای گفتمان اسلام ناب محمدی (ص) و انقلاب شکوهمند اسلامی است و رسالت طلاب جوان و اساتید گرامی و حوزه‌های علمیه بسی سنگین و حساس است و این گونه طرح‌ها باید گسترش و عمق یابد و بین المللی شود.

سیاست مدیریت حوزه‌های علمیه بهره گیری از همه تجارب و ظرفیت‌ها و فرصت‌های تعطیلات و تابستان‌ها در راستای رشد و تعالی و تربیت جامع و متوازن طلاب عزیز و نیز آشنایی آنان با اندیشه جامع و نظام وار و تمدنی اسلام و نیز شتاب تحصیلی همراه با اتقان است و بحمد الله در دو تابستان اخیر بیش از بیست هزار طلبه در سراسر کشور در تابستان به تحصیل و دانش اندوزی و معرفت افزایی اشتغال داشتند.

صمیمانه از همه مسئولان، برنامه ریزان، مدیران، استادان، طلاب، همکاران و مساهمان ارجمند این حرکت عظیم در مشهد مقدس و سراسر کشور سپاسگزارم و توفیقات روزافزون همگان را از خداوند منان خواهانم.

و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.