همایش صلح میان ادیانی امام حسین (علیه السلام)، تحت نظارت بنیاد حسینیه افکار، با حضور رهبران مذهبی و سایر اقلیت های دینی در شهر لاهور پاکستان برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «حوزه»، همایش صلح میان ادیانی امام حسین (علیه السلام) روز گذشته تحت نظارت بنیاد حسینیه افکار در شهر لاهور پاکستان برگزار شد.

گوپال سینگ چاولا، رهبر سیک‌های پاکستان، در همایش صلح میان ادیانی «حسین سوبکا» در پاکستان گفت: «حضرت امام حسین تنها امام شیعیان یا گروهی از مسلمانان نیست، بلکه امام تمام بشریت محسوب می‌شود».

گوپال در ادامه سخنانش گفت: «مردم غیرمسلمان نیز همانند مسلمانان به خاطر شهادت حضرت امام حسین (ع) عزادار هستند و او را جاودان می‌دانند. کسی که به حسین (ع) عشق نورزد، انسان نیست. حضرت امام حسین تاریخ صبر، عزم و شهادت را ساخته است».

بر پایه این گزارش، به نقل از «pakobserver.net»، در این همایش محمد اکبر برخورداری، مدیر مرکز فرهنگی ایرانیان، نیز گفت: «اسلام پیام صلح، عشق و برادری را ترویج می‌دهد و تروریسم و بی‌قانونی را محکوم می‌کند. زندگی امام حسین نیز نور هدایت برای ماست».

در این همایش تاثیر رضا نقوی، میرمرغوب نقوی، بشارت علی کربلایی، علی رضا کاظمی، جاوید اکبر ساقی و دیگر رهبران غیرسیاسی، مذهبی و اقلیت‌ها حضور داشتند.