وزیر امور خارجه بحرین بیانیه سازمان ملل متحد را درباره نقض حقوق شیعیان این کشور نادرست خواند و تأکید کرد که شیعیان در بحرین از هر کشور دیگری آزادترند!

به گزارش پرس شیعه؛ خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر امور خارجه بحرین، با طرح این ادعا که بیانیه سازمان ملل متحد درباره وضعیت حقوق بشر این کشور نادرست است، گفت: «من و بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل، در آخرین دیدار خود به مساله حقوق بشر نپرداختیم».
خالد در مصاحبه با روزنامه الحیات لندن گفت: «اگر سازمان ملل معتقد است که حقوق شیعیان بحرین نقض می شود، کاملاً اشتباه می کند؛ زیرا از واقعیت ها بسیار بسیار دور است. ما از آنچه در بحرین می گذرد آگاه تر هستیم. مردم این کشور و بسیاری از سازمان های جهان هم می دانند که در کشور ما چه می گذرد».
خالد که نظام متبوعش کارمندان را به اتهام حمایت از انقلاب مردمی اخراج و حقوق آنها را قطع می کند، گفت: «بحرین تنها کشور منطقه است که شیعیانش بیشترین و عالی ترین سمت ها را در دولت و نهادهای دیگر در دست گرفته اند».
وزیر امور خارجه بحرین، که نیروهای امنیتی رژیمش ده ها تن از مردم را به اتهام مطالبۀ مسالمت آمیز حقوقشان به شهادت رسانده اند، در ادعای دیگری افزود: «هیچ کسی در بحرین اعدام نمی شود. قانون برای همه یکسان است چه شیعه، چه سنی، چه بهائی، چه هندو و چه دیگران. در بحرین فقط قانون حکومت می کند».
خالد آل خلیفه، همچنین، از انتشار گزارش های مربوط به نقض حقوق مردم بحرین ابراز نگرانی کرد و گفت: «چرا باید این همه به مساله بحرین پرداخته شود؟! بحرین کشوری موفق و سرآمد است که هیچ مشکلی ندارد و یکی از بهترین کشورهای منطقه می باشد. هر چند تظاهرات و اعتراض به عنوان یک حق در قانون اساسی شناخته شده است ولی بعضی ها از این حق سوء استفاده می کنند».

این سخنان در حالی مطرح می شود که ۳۵ کشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل، اقدامات مقامات بحرین علیه مخالفان سیاسی را محکوم کردند و انجام اصلاحاتی فراگیر برای تحقق ثبات در آن کشور را خواستار شدند.