یک روزنامه سعودی تصمیم‌ ها و اقدامات اخیر مسؤولان این کشور برای تشدید ریاضت اقتصادی را موضوعی طبیعی دانست و از مردم عربستان خواست تحمل کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه “عکاظ” در مطلبی از سیاست تشدید ریاضت اقتصادی در این کشور به عنوان “کابوس” یاد کرد و مدعی شد که تصمیم‌های اخیر در زمینه ریاضت اقتصادی موضوعی طبیعی است و در همه کشورهای دنیا اتفاق می‌افتد.
این روزنامه که گویا فراموش کرده عربستان سعودی بزرگترین صادرکننده نفت دنیا است و با توجه به حجم صادرات و درآمدهای نفتی اکنون باید یکی از ۲۰ کشور ثروتمند دنیا باشد، خاطرنشان کرد: عربستان باید با این موضوع (تشدید ریاضت اقتصادی) کنار بیاید، این وضعیت پیامدهای منفی نیز با خود به همراه دارد، با این حال این اقدام هشداری به ما درخصوص ریخت و پاشهای فردی است، و در سطح دولتی نیز که اولویت بیشتری دارد، باید در بسیاری از مسائل غیرضروری بازنگری کرد تا همسو با وضعیت اقتصادی کنونی حرکت کنیم.

مسؤولان عربستان سعودی طی ماه های اخیر سیاست های اقتصادی سخت گیرانه ای را برای جبران کسری بودجه و بحران اقتصادی این کشور اتخاذ کرده اند. علاوه بر بحران بیکاری، این کشور اکنون با بحران اقتصادی و مالی بزرگی مواجه شده به صورتیکه انتشار خبرها و تصاویر تحصن کارگران و یا کارمندان بخشهای مختلف، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق هایشان، تقریبا به موضوعی روزمره تبدیل شده است.