فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: وضعیت مناطق محروم با تمام اقدامات، وضعیت مناسبی نیست و دولت باید به این مسئله توجه جدی کند.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه صبح امروز در مراسم افتتاحیه ۳۳۰۰ پروژه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه که صبح امروز برگزار شد، اظهارداشت: یکی از موضوعاتی که نیروی زمینی سپاه پس از ایجاد امنیت دنبال می کند، اشتغالزایی و محرومیت زدایی در مناطق تحت ماموریت است.

وی افزود:‌ در استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق هرمزگان، استان هرمزگان، خوزستان، آذربایجان غربی و کردستان، به بحث محرومیت زدایی و اشتغالزایی توجه جدی کرده ایم.

سردار پاک پور ادامه داد: نیروی زمینی سپاه به موازات ایجاد امنیت پایدار، بحث محرومیت زدایی در این مناطق را در دستور کار دارد. از محرومیت و بیکاری عناصر ضد انقلاب و استکبار جهانی استفاده می کردند و فرزندان این مناطق را به گمراهی کشانده و در آن سوی مرز آموزش می دادند. آنها را مسلح کرده و در این مناطق ایجاد ناامنی می کردند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه با بیان اینکه ما برای محرومیت زدایی و اشتغالزایی در منطقه به عمق موازات کارهای عملیاتی، اقدامات دیگری را نیز انجام می دادیم، گفت: در ابعاد مختلف، اقدامات اساسی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مناطق محروم تصریح کرد: وضعیت، وضعیت مناسبی نبود و الان هم با تمام اقدامات، وضعیت مناسبی نیست؛ دولت باید به این مسئله توجه جدی کند.

سردار پاکپور تصریح کرد: دو سوم امکانات و تجهیزات نیروی زمینی سپاه متوجه محرومیت زدایی است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: توان جدی را دولت جمهوری اسلامی باید به این مناطق اختصاص دهد. هر چند وضعیت این مناطق امروز با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست.

وی گفت: آبرسانی، احداث راه روستایی و ساختن سرپناه حداقل هایی بود که در دستور کار قرار دادیم. مردم منطقه شاهد هستند که حرکت ما در آن مناطق تنها حرکت خشن و نظامی نیست. اگر هم حرکت خشن باشد، علیه اشرار و با کمک خود مردم در این مناطق است و افراد بومی در آن مشارکت دارند.