معاون رئیس سابق پلیس دبی کشورهای عربی را به علت مخالفت با ماندن یهودیان در سرزمین فلسطین به باد انتقاد گرفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه “وطن”، ضاحی خلفان در پیامی توییتری نوشت: «پیامبر همسایه ای یهودی داشت و با وی رفتاری انسانی داشت. همین مساله باعث اسلام آوردن آن یهودی شد … بیاید بهترین کاری را که می توان انجام داد، انجام دهیم”.

خلفان در توییتی دیگر، صراحتاً به دفاع از یهودیان (صهیونیست ها) پرداخت و نوشت: «به صراحت اعلام می کنم که من وقتی مسلمانی را می بینم به یک یهودی فحش می دهد، ناراحت می شوم».

وی در ادامۀ دفاع عجیب خود از یهودیان، افزود: «یهودیان بیچاره هستند! چرا نمی خواهید آن ها یک کشور داشته باشند؟! آن ها از کشورهای عربی هستند، آن ها از آمریکا یا ژاپن یا روسیه نیستند. اجداد آن ها در سرزمین های عربی زندگی کرده اند».

خلفان ادامه داد: «ای عربها، واقع بین باشید، شما ۲۲ دو کشور دارید ولی نمی توانید ببینید که یهودیان یک کشور داشته باشند؟ آیا یک کشور را برای آن ها زیاد می بینید؟»

وی در توییتی دیگر نوشت: «به نظرمن، محمود عباس و مردم فلسطین بخشی جدایی ناپذیر از ” اسرائیل عربی” هستند».

خلفان در ادامۀ اظهارات جنجال برانگیز خود مدعی شد: «یهودیا مبتکر، باهوش و دارای طرح و برنامه هستند. شایسته است آن ها به این خاطر که از اول پسر عموهای ما بوده اند، درمیان ما کشوری داشته باشند».

خلفان درادامه با تلاش برای توجیه سخنان خود، گفت:” شما خود می دانید که یهودیان از زمان حضرت ابراهیم در سرزمین های عربی بوده اند. چرا آن ها را منکر می شوید؟؟ همه فلسطین برای ما نیست، آنچه در حدود مرزهای سال ۴۸ تصویب شده، برای ماست».

او، همچنین، گفت: «فاجعه بزرگ این است که یهودیان در مدرسه به دانش آموزان می آموزند که عرب ها دشمن آنان هستند و ما هم به دانش آموزان خود یاد می دهیم که یهودی دشمن است. همه ما در یک سرزمین ساکن هستیم و این اشتباهی مشترک است».

وی درادامه با بیان اینکه مخالفت یهودیان با راه حل تشکیل دو دولت (کشور) به نفع عرب ها و یهودیان است، ابراز امیدواری کرد که این راه حل به شکست منتهی شود؛ زیرا به گفته وی، راه حل دولت مشترک هم، از نظر عرب ها و هم از نظر یهودیان، بهترین راه برای حل و فصل قضیه فلسطین به شمار می رود.

وی افزود: «قطعاً درصورت تشکیل دولت اسرائیل، رئیس آن فلسطینی خواهد بود… باور کنید ادغام عرب ها و یهودیان در کشوری در فلسطین، راه حلی جالب خواهد بود».

خلفان خطاب به فلسطینی ها گفت: «سناریویی را که مطرح می کنم، بپذیرید و مطمئن باشید که من از نصیحت کنندگانم».