دولت امریکا یک خواننده مغربی مقیم ایتالیا را که به گروه تروریستی داعش در سوریه پیوسته بود در فهرست تروریست های بین المللی تحت تعقیب آن کشور قرار داد.

به گزارش پرس شیعه؛ وزارت امور خارجه امریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد “انس العبوبی” در فهرست ویژه تروریسم بین الملل قرار داده شده است.

در این بیانیه آمده است: العبوبی در سوریه برای گروه تروریستی داعش – که از سپتامبر ۲۰۱۳ در فهرست بین المللی گروهها و افراد تروریست تحت تعقیب امریکا قرار دارد – جنگیده است و سرکردگی یک گروه ۵۰ نفره از تروریست های دارای اصالت ایتالایی را به عهده داشته است.

العبوبی در سال ۲۰۱۲ پس از آنکه تا حدودی در ایتالیا به عنوان یک فعال در زمینه موسیقی هیپ هاپ، با نام هنری “ام سی خلیفه” مشهور شد گرایشات افراط گرایانه پیدا کرد.

وزارت امور خارجه امریکا همچنین اشاره کرده است: دولت ایتالیا در ژوئن ۲۰۱۳ العبوبی را به اتهام برنامه ریزی برای انجام حملات تروریستی در شمال این کشور و جذب افراد برای پیوستن به درگیری های مسلحانه در سوریه دستگیر کرد. اما وی پس از دو هفته آزاد شد و بعد از مدت کوتاهی به سوریه گریخت.

قرار گرفتن نام العبوبی در فهرست تروریست های بین المللی تحت تعقیب امریکا، به منزله تحریم وی و بلوکه شدن تمام دارایی های وی در حوزه سلطه این کشور است و تعامل شهروندان امریکا و افراد مقیم در آن کشور با العبوبی یا ارائه هر نوع کمکی به وی ممنوع خواهد بود.